„Huawei“ košmaras tęsiasi: smūgiai ateina iš visur

Du didžiausi Didžiosios Britanijos mobiliojo ryšio operatoriai nesiūlys pirkėjams įsigyti „Huawei“ telefonų, pranešta per trečiadienį įvykusį 5G ryšio pristatymą. Prekybos naujais „Huawei“ telefonais atsisako ir didieji Japonijos ryšio tiekėjai. Bendradarbiavimą taip pat nutraukia ir procesorių gamintojai ARM.

Tokių veiksmų bendrovės ėmėsi reaguodamos į JAV sankcijas Kinijai, dėl kurių ir „Google“ paskelbė atšauksianti licenciją kinų gamintojams naudotis „Android“ operacine sistema.

Telekomunikacijų bendrovės turi abejonių dėl tinkamo paslaugų teikimo

Mobiliojo ryšio tinklų operatoriai EE ir „Vodafone“ neįtraukė į siūlomų įsigyti 5G įrenginių sąrašą „Huawei" telefonų, rašoma „Financial Times“. 5G ryšį trečiadienį pristatę Didžiosios Britanijos telekomunikacijos rinkos lyderiai buvo numatę vietą ir „Huawei“ įrenginiams, tačiau dabar vienas po kito skelbia laikinai stabdantys siūlymus.

Dėl JAV pritaikytų sankcijų kinų gamintojams „Google“ paskelbė atšaukianti savo licencijos „Android“ operacinei sistemai teikimą. Oficialiai yra pranešta, kad dabartinės paslaugos „Huawei“ bus teikiamos iki rugpjūčio vidurio. Taip pat jau beveik aišku, kad nauji „Huawei“ įrenginiai neturės „Android“ sistemos.

Dėl neapibrėžtos „Huawei“ ateities sunerimusios britų telekomunikacijų bendrovės nusprendė nerizikuoti ir „išimti“ šios bendrovės telefonus iš 5G prekybos siūlymų. „Vodafone“ taip pat paskelbė, kad vasarą turintis pasirodyti „Huawei Mate X“ yra išimtas iš jų siūlomo įsigyti 5G įrenginių sąrašo.

„Huawei“ atsisakymo reiškinys tampa pasauliniu – dvi didžiosios Japonijos telekomunikacijų bendrovės taip pat paskelbė, kad stabdo susitarimus dėl naujų „Huawei“ įrenginių pardavimų, rašoma „The Financial Times“.

Japonų mobiliojo ryšio tiekėjai „SoftBank“ ir KDDI sprendimas paveiks ir „Huawei P30 Lite“ pardavimus. Įrenginys turėjo patekti į specialių pasiūlymų sąrašą Japonijoje penktadienį. Didžiausias tinklas Japonijoje NTT DoCoMo paskelbė, kad taip pat svarsto atšaukti išankstinius „Huawei“ įrenginių užsakymus.

Bendrovės EE vadovas Marcas Allera tvirtina, kad jie nusprendė „įšaldyti“ „Huawei“ 5G įrenginių pardavimus kol „nebus aiškumo dėl paslaugų teikimo“, kuris yra būtinas pasirašant ilgalaikius kontraktus.

REKLAMA

Smūgis ir procesorių gamybai

Jeigu „Google“ pasitraukimas dar reiškia, kad „Huawei“ turi išeitį – nors ir itin sudėtingą – pristatyti alternatyvią „Android“ operacinę sistemą, tai ARM sprendimas nutraukti bendradarbiavimą reiškia, kad kinai nebeturės būtinų dalių telefono procesorių „Kirin“ gamybai.

Procesorių architektūros gamintojai iš Didžiosios Britanijos ARM stabdo savo bendradarbiavimą su „Huawei“, teigiama BBC tyrime. Pasak naujienų agentūros, ARM darbuotojams buvo liepta „įšaldyti visus aktyvius kontraktus, gamybinį palaikymą, ir bet kokius ateities susitarimus“ su „Huawei“ dėl JAV prekybos sankcijų.

ARM procesorių dalis tiekia daugeliui telefonų gamintojų. Ne išimtis ir „Huawei“ „Kirin“ procesorius, kuriam dabar teks ieškoti kitų techninių sprendimų. „Huawei“ tvirtina, kad turi savo atsargose užsipirkę dalių mažiausiai 3 mėnesiams, tačiau kas bendrovės lauks vėliau – neaišku.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-05-23 01:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tomas,
stebina tamstos ciniskai mescioniska reakcija: tik savo skura rupi. O kad JAV be jokio pagrindo nieksiskiausiai skandina savo konkurenta, spjaunant i skelbta laisva globalia rinka, tamstai ne motais! Nepergyvenkit: jau pagamintiems Huawei ismaniesiems telefonams niekas negresia. Gresia naujiems modeliams, ruosiamiems gamybai ir pardavimui. O siaip, Kinija dar pakovos. Visos Apple gamyklos yra jos teritorijoje. Jos staiga gali sustoti. O dar... beveik visus retus metalus, naudodamus puslaidininku gamyboje, parduoda Kinija. Jei ji nustos juos pardavineti JAV, tai... visa puslaidininku gamyba ten sustos, taip pat ir kariniams tikslams. Cia jau kvepia pasaulio krize, baisesne, nei 2008. Toliau liskit i pacia JAV uzpakalio giluma!
Atsakyti
-5

V
Vitalijus
2019-05-23 05:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip greitai galima sugriati tokias korporacijas tikiausi kad obuolis ir supus.
Atsakyti
-2

.
...
2019-05-23 11:03:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik po to žiūrėkite, kad visiems nereikėtų atsiprašinėti Huawei kompanijos, pirmas Trumpas bus, kuris š.. primalė.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų