• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius Rafaelis Grossi pareiškė, kad Zaporižios atominė elektrinė pavojingai priartėjo prie avarijos.

17

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius Rafaelis Grossi pareiškė, kad Zaporižios atominė elektrinė pavojingai priartėjo prie avarijos.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Ukrainoje esančioje didžiausioje Europos atominėje elektrinėje nugriaudėjo sprogimas, susijęs su dronų ataka. Rusai apkaltino ukrainiečius surengtus ataką, ukrainiečiai tai neigia. Pasak R. Grossi, neįmanoma nustatyti, kas slypi už bepiločių lėktuvų smūgių. 

„Šios neapgalvotos atakos turi būti nedelsiant nutrauktos. Nors šį kartą, laimei, jos nesukėlė radiologinio incidento, jos gerokai padidina riziką elektrinėje, kur branduolinei saugai ir taip gresia pavojus“, – R. Grossi sakė prancūzų laikraščiui „Le Monde“.

R. Grossi teigė, kad išpuoliai sukūrė labai pavojingą precedentą, nes buvo paveikta reaktoriaus apsauginio gaubto konstrukcija. Be to, TATENA vadovas sako, kad didelės avarijos rizika yra reali net ir sustabdžius reaktorius.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalime sėdėti rankas sudėję ir stebėti, kaip paskutinis svoris pakreipia subtiliai subalansuotas svarstykles. Esame pavojingai arti branduolinės katastrofos. Negalime būti ramūs ir leisti, kad kauliukų vaidmuo nulemtų, kas nutiks rytoj“, – sakė jis.

REKLAMA

Bijoma Černobylio scenarijaus

Pietinėje Ukrainos dalyje esanti Zaporižios AE yra viena iš dešimties didžiausių branduolinių jėgainių pasaulyje, todėl baiminamasi, kad gali įvykti panaši branduolinė katastrofa kaip 1986 metais Černobylio atominėje elektrinėje, kur sprogus reaktoriui didžiulėje teritorijoje pasklido mirtina radiacija.

Pastaraisiais mėnesiais nė vienai pusei nepavyko padaryti reikšmingos pažangos 1 tūkst. km ilgio fronto linijoje.

Rusija ir Ukraina ne kartą apsikeitė kaltinimais dėl Zaporižios atominės elektrinės. Pirmadienį Maskva tvirtino, kad Ukrainos pajėgos sekmadienį atakavo elektrinę, o Kyjivas apkaltino Rusiją vykdant „provokacijų ir melagienų kampaniją“.

nevadinau banditais ukru,nors ir susprogdino uztvanka ,kad Krymas negautu vandens
atrodo ukrai prisizais...jei vejelis papus link vakaru issinaikins patys savo durnumu.
Tai juk galima uždaryti kaip ir pas mus uždare ir ner problemos... :DDD
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų