Maždaug 230 ugniagesių ir šeši sraigtasparniai trečiadienio vakarą vis dar dirbo netoli kurortinio Ierapetros miestelio, kuriame 3000 turistų turėjo palikti viešbučius ir svečių namus.
„Ugnis traukiasi“, – naujienų agentūrai AFP sakė ugniagesių departamento atstovas Vassilias Vathrakoyannis.
„Vis dar baiminamasi liepsnų protrūkių, tačiau didelio fronto nebėra“, – pridūrė jis.
Išsimėčiusių gaisro židinių dar liko, ugniagesiai dirbo keliose dūmų užtvindytose vietovėse, kuriose vėl kilo gaisrai, spaudos agentūrai ANA pranešė ugniagesiai. Tačiau vėjas sunkiai pasiekiamoje vietovėje susilpnėjo ir tai pagerino padėtį, pranešė jie.
Ketvirtadienio vakarą buvo suvaldytas dar vienas stipraus vėjo genamas gaisras, kilęs netoli Rafinos uosto, maždaug už 30 kilometrų į rytus nuo Atėnų, pranešė valdžios atstovai.
Vis dėlto dėl netoli Atėnų tarptautinio oro uosto įsiplieskusio gaisro ugniagesių komandos tebėra budrios, nes pučia stiprus vėjas.
Vietos meras Dimitris Markou visuomeniniam transliuotojui ERT sakė, kad dėl gaisro teko evakuoti 300 žmonių, ugnis sunaikino kelis namus ir transporto priemones.
Taip pat sutriko keltų eismas į ir iš turistų lankomų salų Egėjo jūros vakaruose, įskaitant Mikėnus.
Graikija iki šiol išvengė karščio bangos, apėmusios kitas vietas Europoje, ypač Ispaniją, Portugaliją ir Prancūziją. Tačiau nuo šio savaitgalio temperatūra Graikijoje kils ir kai kuriose šalies vietose pasieks 43 laipsnius Celsijaus.
Karšti ir sausi orai Graikijoje šiuo metų laiku nėra neįprasti ir didina niokojančių miško gaisrų, pastaraisiais metais kamavusių šalį, pavojų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!