• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija penktadienį pranešė ketinanti panaikinti papildomus muitus Australijos miežiams, o tai yra naujausias po kelerius metus trukusios įtampos dviejų šalių santykiuose prasidėjusio atšilimo ženklas.

Kinija penktadienį pranešė ketinanti panaikinti papildomus muitus Australijos miežiams, o tai yra naujausias po kelerius metus trukusios įtampos dviejų šalių santykiuose prasidėjusio atšilimo ženklas.

REKLAMA

2020 metais Pekinas nustatė didelius muitus pagrindiniams Australijos eksportuojamiems produktams, tokiems kaip miežiai, jautiena ir vynas, pasinaudojęs savo ekonomine galia ginčo su tuometine konservatyviąja Australijos vyriausybe įkarštyje.

Kinija taip pat sustabdė kai kurių svarbiausių Australijos žaliavų, įskaitant anglis, importą, ir dvišalė prekybos apyvarta dėl to sumažėjo milijardais dolerių.

Tačiau penktadienį Kinijos prekybos ministerija pareiškė, kad, „atsižvelgiant į pokyčius Kinijos miežių rinkoje, nebereikia toliau taikyti antidempingo muitų ir kompensacinių muitų Australijos kilmės miežių importui“.

REKLAMA
REKLAMA

Australija savo ruožtu pareiškė, kad atsisakys atsakomosios bylos prieš antrąją pagal dydį pasaulio ekonomiką Pasaulio prekybos organizacijoje, kurios nagrinėjimas anksčiau šiais metais buvo sustabdytas, kai dviejų šalių prekybos ministrai suintensyvino derybas.

REKLAMA

„Džiaugiamės šiuo rezultatu, kuris atveria kelią mūsų miežių eksportuotojams vėl patekti į Kinijos rinką – tai naudinga Australijos gamintojams ir Kinijos vartotojams“, – pareiškė Australijos užsienio reikalų ministre Penny Wong (Peni Vong).

Kiniją supykdė Kanberos teisės aktai, nukreipti prieš įtakos operacijas užsienyje, draudimas Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ dalyvauti kuriant Australijos 5G tinklą ir raginimas atlikti nepriklausomą COVID-19 pandemijos kilmės tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau panašu, jog po to, kai Australijos centro kairiųjų vyriausybė po prieš metus įvykusių rinkimų ėmė laikytis mažiau konfrontacinio požiūrio į Kiniją, dvišaliai santykiai ėmė gerėti.

Pekino paskelbti naujausi ekonominiai duomenys rodo, kad šalies ekonomikos atsigavimas po COVID-19 pandemijos baigia išsisemti ir ūkio augimas lėtėja, todėl vis dažniau pasigirsta raginimų vyriausybei imtis paramos priemonių.

Prie įtampos santykiuose su Kanbera sumažėjimo prisidėjo ir tai, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ėmė laikytis pragmatiškesnio požiūrio į santykius su tarptautiniais partneriais.

2022 metų lapkritį įvykusiame susitikime su ministru pirmininku Anthony Albanese (Entoniu Albaniziu) Xi Jinpingas paragino „gerinti“ dvišalius santykius.

Tai buvo pirmasis oficialus dviejų šalių aukščiausiojo lygio vadovų susitikimas per daugiau nei penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų