Gera žinia kompiuterinių žaidimų mėgėjams: jie gali būti sveikesni už paprastus žmones

Jei esate kompiuterinių žaidimų mėgėjas, tikriausiai jus yra vadinę „čipsais apsitrupinusiu, ant kėdės susikūprinusiu, varomu energetiniais gėrimais“ žmogumi. Naujausi tyrimai rodo, kad tai dabar tėra stereotipas.

Tas pats stereotipas skverbiasi ir į elektroninį sportą (trumpiau – esportą). Nepaisant daugybės sveikų ir aktyvių profesionalių esporto žaidėjų, daugelis vis dar tiki, kad jie valgo šlamštą ir retai mankštinasi.

Nauji Vokietijos Kelno Sporto universiteto atlikti tyrimai rodo, kad tai gali būti šiek tiek daugiau nei mitas. Iš tikrųjų esporto žaidėjai gali būti sveikesni už paprastus žmones.

„Energetinis gėrimas iš tiesų yra daugelio mitybos dalis. Bet esporto žaidėjai iš tikrųjų maitinasi geriau nei įprasti gyventoja“, – sako judesio terapijos ir į judesius orientuotos prevencijos ir reabilitacijos instituto vadovas profesorius Ingo Froböse.

Tyrimas paneigė mitus

Šis tyrimas buvo esporto žaidėjų bendros sveikatos apklausų serijos dalis. Tai buvo trečiasis metinis tyrimas, kurio metu apžvelgtas 820 esporto sportininkų, kurių daugiausia buvo vyrai, gyvenimas, ir užfiksuoti įprastos savaitės valgymo, gėrimo ir mankštos įpročiai.

Dėl tebesitęsiančios pandemijos duomenis teikė patys žaidėjai internetu imamų interviu metu. Kai interviu baigėsi, duomenys buvo lyginami su visa populiacija, siekiant nustatyti, kiek sveiki yra esporto specialistai įprasto žmogaus atžvilgiu.

Rezultatai parodė, kad priešingai nei mano visuomenė, esporto žaidėjai iš tikrųjų suvartoja mažiau cukraus už įprastus gyventojus. Tai nereiškia, kad žaidėjai nemėgsta energetinių gėrimų – 40 proc. apklaustųjų teigė, kad išgeria vieną gėrimą reguliariai, greičiausiai dėl glaudžių energetinių gėrimų gamintojų ir esporto komandų santykių. Tačiau saldžių gėrimų vartojimą kompensavo sumažintas cukraus kiekis kitur jų maisto racione.

Tada tyrėjai apžvelgė dalyvių mėsos ir daržovių valgymo įpročius. Nors žaidėjai neproporcingai yra veganai ir vegetarai, palyginti su likusiais gyventojais, tik 15 proc. vyrų ir 25 proc. moterų daržoves ir vaisius valgo 5 kartus per dieną. Priešingai, tie, kurie valgo mėsą, ją vartoja beveik kiekvieną dieną.

REKLAMA

Žaidėjai fiziškai aktyvesni

Įspūdinga ir tai, kad esporto žaidėjų vidutinis savaitinis fizinis aktyvumas buvo didesnis nei PSO rekomendacijos. Vidutiniškai žaidėjai per savaitę skiria 9,5 valandos fiziniam aktyvumui. Tyrime tai buvo lyginama su ataskaita apie aerobinį aktyvumą Vokietijoje nuo 2017 m. ir žaidėjai beveik keturis kartus viršijo šių grupių mankštos kiekį.

Tyrimas turi savų trūkumų, didžiausias iš jų yra šališkumas pranešant apie save. Tokios apklausos rodo, kad daugelis žmonių pervertina savo vidutinį aktyvumą, tačiau jie taip pat yra geriausias šiuo metu galimas didelio masto sveikatos duomenų rinkimo būdas.

Atlikę tyrimą, mokslininkai pateikė rekomendacijas, kaip padidinti daržovių suvartojimą ir sumažinti energetinių gėrimų kiekį, kas būtų dar labiau naudinga jų sveikatai.

Tačiau tai pateikia aiškius įrodymus, kad žmonės gali dalyvauti esporte ir vis tiek gyventi sveikai – taigi, pasirūpinkite savo sveikata ir žaidimais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų