Filipinai iki metų pabaigos pratęsia karo padėtį Mindano regione

Filipinų Kongresas šeštadienį nubalsavo iki šių metų pabaigos pratęsti prezidento Rodrigo Duterte (Rodrigo Dutertės) šalies pietiniame regione paskelbtą karo padėtį, kad būtų sutriuškinti ten veikiantys islamistai kovotojai.

Per nepaprastąjį bendrą Atstovų Rūmų ir Senato posėdį įstatymų leidėjai triuškinamai pritarė R.Duterte pasiūlymui, kad karo padėtis Mindanao regione liktų galioti iki gruodžio 31 dienos.

Filipinų saugumo pajėgos jau du mėnesius kaunasi su džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) įkvėptais kovotojais dėl pietinio Maravio miesto kontrolės.

R.Duterte karo padėtį Mindanao paskelbė gegužės 23-ąją, islamistai kovotojams užėmus dalį Maravio ir prasidėjus jau daug savaičių trunkančioms kruvinoms kautynėms.

Kongreso balsavimo rezultatai buvo beveik neabejotini, nes R.Duterte šalininkai turi daugumą abejuose rūmuose.

Vis dėlto opozicijos įstatymų leidėjai vilkino debatus, klausinėdami, kodėl karo padėtis reikalinga visame Mindanao regione, kai kautynės vyksta vieninteliame mieste.

REKLAMA

„Bijau, kad planas pratęsti karo padėtį Mindanao atvers kelią Filipinų masto karo padėčiai“, – prieš balsavimą sakė senatorė Risa Hontiveros (Riza Hontiveros).

Prie R.Duterte prašymos pridėtoje pateiktyje, su kuria susipažino naujienų agentūra AFP, krizė Maravyje lyginama su „Islamo valstybės“ įvykdytu Irako miesto Mosulo užėmimu.

Joje sakoma, kad Maravis dabar gali tapti magnetu, traukiančiu kovotojus iš Irako ir Sirijos.

Dauguma kovotojų lyderių tebėra laisvėje, o apie 90 užpuolikų sugebėjo prasmukti pro saugumo užtvaras ir gali prisidėti prie kitų ginkluotų grupuočių tame regione bei surengti panašių didelio masto atakų, pabrėžė prezidento biuras.

Per posėdį gynybos ir saugumo pareigūnai pateikė argumentų, kodėl karo padėtis turi būti pratęsta. Pasak jų, islamistai kovotojai planuoja atakas ne tik Maravyje, bet ir kitose Mindanao vietose.

Pasak jų, beveik tūkstantis IS šalininkų, turinčių 23 įkaitus, aktyviai tebeveikia kitur pietiniame regione.

Kariškiai nurodė, kad Maravyje belikę apie 60 kovotojų, tebesipriešinančių 49 ha teritorijoje. R.Dutertė taip pat sakė, kad karo padėtis padės vietos valdžiai atstatyti miestą ir užtikrinti, kad smurtas neišplistų.

„Negalime sau leisti nurimti“, – penktadienį žurnalistams sakė prezidentas ir pridūrė, kad kariškiai toliau vykdys „valymo operacijas“ net ir visiškai išvadavę Maravį.

„Jeigu (smurtas) prasiveržtų, nebūtų taip blogai, jeigu turėsime šią užkardą“, – aiškino jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų