• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad suprastume, kaip finansinė krizė ir ekonominis nuosmukis pakeitė Europos politiką, tereikia pažvelgti į socialistų manifestą, parengtą kitais metais vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams. „Ši krizė žymi konservatyvios eros su blogai reguliuojamomis rinkomis pabaigą. Konservatoriai tiki rinkos visuomene ir leidžia turtingiesiems tapti dar turtingesniems visų kitų sąskaita. Mes tikime socialine rinkos ekonomika...“

REKLAMA
REKLAMA

Kai buvo kuriama ši strategija, socialistų lyderiai visoje Europoje aiškiai nusprendė, kad geriausia retorinė taktika yra siekti pavaizduoti savo oponentus kaip nuožmius neribotos laisvosios rinkos ekonomikos advokatus. „Konservatoriai dažnai kalba apie ekonomines ir socialines krizes, tarsi jos būtų neišvengiamos, tarsi jos būtų prigimtinis įstatymas... Konservatoriai vykdė politiką, kuri pasižymėjo aklu tikėjimu rinka – taip buvo tarnaujama keliems vietoje to, kad būtų tarnaujama visai visuomenei“, - teigiama socialistų manifeste.

REKLAMA

Šiam manifestui pritarė į konferenciją Ispanijos sostinėje Madride susirinkę politikai, tarp kurių buvo ir Ispanijos vyriausybės vadovas Jose Luisas Rodriguezas Zapatero, naujoji Prancūzijos socialistų lyderė Martine Aubry, Bulgarijos premjeras Sergejus Staniševas ir iš posto besitraukiantis Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas.

Socialistai siūlo visoje Europos Sąjungoje nustatyti minimalų atlyginimą. Kalbama ir apie protekcionizmą bei siekį riboti tendenciją, kai daug energetinių išteklių sunaudojančios pramonės šakų įmonės stengiasi perkelti savo gamyklas į šalis, kuriose nėra griežtų klimato kaitos reguliavimo taisyklių. Be to, manifeste raginama įvesti didesnį rinkos reguliavimą, įvesti limitus skolinimuisi, apriboti išmokas bei premijas vadovams.  

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai kalbama ir apie „Europos socialinio progreso paktą“, kuriame turėtų būti numatyta kažkas panašaus į tikslus, kuriuos ES turi pasiekti socialinės politikos, sveikatos apsaugos ir švietimo srityse.

Šiuo metu socialistai Europos Parlamente turi 215 vietų. Tuo tarpu centro-dešinieji turi 288 vietas, o liberalų grupė – 101. Tačiau neabejojama, kad socialistų vaidmuo po vasarą vyksiančių rinkimų tikrai išaugs. Galbūt tada jie bus pajėgūs įgyvendinti savo tikslus...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų