Pavasario Eurobarometro tyrimo duomenimis, nuomonė apie Europos Sąjungą ir jos institucijas valstybėse narėse tapo daug palankesnė palyginti su 2006 m. rudens apklausos duomenimis. Be to, europiečiai vis labiau pasitiki savo šalių ekonomine padėtimi.
Už institucinius ryšius ir komunikacijos strategiją atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Margot Wallström komentavo apklausos rezultatus: „Nauji Eurobarometro duomenys rodo didėjantį europiečių optimizmą, susijusį su Europos Sąjungos ateitimi ir užduotimis, kurių atlikimo žmonės tikisi iš ES. Tai suteikia galimybę reformuoti Europos Sąjungą. Tikiuosi, kad būsimojoje Europos Vadovų Taryboje bus atsižvelgta į šį optimizmą ir susitarta dėl reformos, kuri būtina siekiant patenkinti piliečių ambicijas ir išpildyti lūkesčius susijusius su Europos Sąjunga.“
Trys pagrindiniai rodikliai, kuriais matuojamas bendras požiūris į ES, – pritarimas narystei ES (57 %, +4), nuomonė apie narystės naudą (59 %,+5) ir ES įvaizdis (52 %, +6) – rodo teigimas tendencijas. Panaši tendencija – didėjantis pasitikėjimas Europos Komisija (52 %, +4) bei Europos Parlamentu (56 %, +4).
Apibendrinant galima pasakyti, kad daugumos europiečių (52 %, +6) nuomone, jų nacionalinės ekonomikos padėtis yra gera. 44 % mano priešingai.
49 % (+3) piliečių remia tolesnę ES plėtrą ateityje, o 39 % (-3) jai nepritaria.
Du trečdaliai (66 %, +3) europiečių pritaria Europos konstitucijos idėjai.
69 % europiečių teigė, kad jie labai arba pakankamai optimistiškai vertina Europos Sąjungos ateitį.
Atsakydami į klausimą, kokią Europos Sąjungą jie įsivaizduoja po 50 metų, europiečiai teigė įsivaizduoją, kad diplomatijos srityje ji turės „daugiausiai galios pasaulyje“ (61 %), turės savo kariuomenę (56 %) ir „Europos piliečių tiesiogiai renkamą prezidentą“ (51 %). Tik 31 % mano, kad „ES ekonominė galia tuomet būtų tik antrinė“.
Kalbant apie visuotinį atšilimą, 88 % mano, kad ES turėtų skubiai spręsti šį klausimą, 57 % mano, kad šis klausimas yra „labai skubus“. 89 % pritaria nuomonei, kad siekdama iki 2020 m. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių išmetamų dujų kiekį bent 20 % , ES turėtų skubiai turėtų pradėti naujas politikas, informuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.