• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) mano, kad Gruzija neturi būti padalyta, nepaisant separatistų argumentų, kad jeigu Kosovui bus suteikta nepriklausomybė, tai bus precedentas.

REKLAMA
REKLAMA

De facto atskilusios nuo Gruzijos Abchazija ir Pietų Osetija teigia ketinančios reikalauti nepriklausomybės, jeigu Kosovo autonominis kraštas bus pripažintas nepriklausomas nuo Serbijos valstybės.

REKLAMA

Tarptautinė bendrija nepripažįsta Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės.

ES užsienio politikos vadovas Javieras Solana (Chavjeras Solana) pirmadienį po derybų su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu pareiškė, kad ryšiai su Gruzija - gyvybiškai svarbūs Bendrijai.

"Mes taip pat norėtume pabrėžti svarbą, kurią mes teikiame ... Gruzijos teritorijos vientisumui", - sakė J.Solana.

REKLAMA
REKLAMA

"Gruzija gaus visą mūsų paramą ir pagalbą", - pridūrė J.Solana.

Paklaustas apie galimybę pakeisti Rusijos taikdarius Europos "žydraisiais šalmais", J.Solana pranešė, kad per derybas ši tema taip pat buvo apsvarstyta.

"Noriu duoti aiškiai suprasti, kad mes pasiryžę suteikti bet kurią būtiną pagalbą, kuri padės pasiekti užsibrėžtą tikslą. Priešingu atveju mūsų pastangos neturi prasmės. Jeigu yra galimybę, mes pasirengę padėti", - sakė J.Solana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M.Saakašvilis padėkojo J.Solanai už "stiprią ir akivaizdžią" paramą Gruzijos siekiui išsaugoti teritorijos vientisumą.

"Svarbu tai pabrėžti, nes mes gyvename labai neramiais laikais", - sakė jis.

Briuselio ir Maskvos požiūriai į vadinamuosius įšaldytus konfliktus buvusios SSRS teritorijoje iš principo skiriasi. ES primygtinai reikalauja, kad būtų išsaugos teritorijos vientisumas, o Maskva mano, kad separatistai turi teisę apsispręsti.

Rusija, kurią sieja šilti santykiai su Serbija, nepritaria Jungtinių Tautų parengtam planui suteikti Kosovui nepriklausomybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų