Erdogano varžovė žada atšaukti prezidentinio valdymo sistemą

Turkijos disidentė nacionalistė, įsteigusi naują politinę partiją ir dabar laikoma galima prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) varžove, pažadėjo, kad atšauks savo oponento „superprezidento“ viziją, jei bus išrinkta.

61 metų Meral Aksener (Meral Akšener) 1996–1997 metais buvo pirmoji Turkijos vidaus reikalų ministro postą užėmusi moteris. Duodama interviu naujienų agentūrai AFP ji sakė, kad tikriausiai varžysis su R. T. Erdoganu per kitus prezidento rinkimus.

M. Aksener išėjo iš tradicinės turkų nacionalistų partijos (Nacionalistų judėjimo partijos, MHP) ir spalio mėnesį įsteigė savo partiją „Iyi“ („Gerai“).

Analitikai M. Aksener pasitraukimą iš MHP laiko reikšmingu įvykiu Turkijos politikoje, galinčiu atimti iš R. T. Erdogano dalį konservatyvių rinkėjų balsų.

Per 2017 metų balandį surengtą referendumą Turkija nedidele persvara pritarė R. T. Erdogano paremtoms konstitucijos pataisoms, kad šalis pereitų prie prezidentinio valdymo sistemos. Oponentai baiminasi, kad ši reforma nuves prie autoritarinio valdymo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų