• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ebolos viruso protrūkis Kongo Demokratinės Respublikos „karo zonoje“ yra vienas iš sunkiausių iššūkių, su kuriais susiduria Pasaulio Sveikatos Organizacija, penktadienį pareiškė vienas aukšto rango pareigūnas.

Ebolos viruso protrūkis Kongo Demokratinės Respublikos „karo zonoje“ yra vienas iš sunkiausių iššūkių, su kuriais susiduria Pasaulio Sveikatos Organizacija, penktadienį pareiškė vienas aukšto rango pareigūnas.

REKLAMA

Šiaurės Kivu provincijoje rugpjūčio 1 dieną paskelbtas protrūkis kelia tokių pačių problemų, kaip ir ankstesnės Ebolos viruso epidemijos KDR, įskaitant dideles logistikos kliūtis neramioje šalyje, turinčioje silpną sveikatos apsaugos infrastruktūrą.

Tačiau Šiaurės Kivu sveikatos priežiūros darbuotojai turės vadovautis savo nuožiūra dirbdami tarp daugiau nei 100 ginkluotų grupuočių, iš kurių 20 yra „labai aktyvios“, žurnalistams sakė PSO reagavimo į krizes padalinio vadovas Peteris Salama.

„Vertinant padėties sudėtingumą, mėginimas užgniaužti mirtinai pavojingą patogeną karo zonoje yra bet kokios mūsų skalės pačiame viršuje“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Epidemija KDR rytuose esančioje Šiaurės Kivu buvo paskelbta praėjus vos savaitei po to, kai PSO ir Kinšasos vyriausybė pranešė apie kito Ebolos viruso protrūkio šiaurės vakarinėje Pusiaujo provincijoje, pražudžiusio 33 žmones, pabaigą.

REKLAMA

P. Salama pabrėžė, kad protrūkį Pusiaujo provincijoje pavyko suvaldyti vos per 10 savaičių, bet tam prireikė varginančių kelionių po šį atokų regioną, ieškant žmonių, kurie galėjo turėti sąlytį su virusu, ir juos skipijant.

Šiaurės Kivu veiktų toks pats sėkmės receptas, tačiau šiuo metu medicinos darbuotojai nežino, ar galės patekti į protrūkio apimtus kaimus, nes įvairias teritorijas kontroliuoja skirtingos ginkluotos grupuotės.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas sakė, jog PSO kliausis JT taikos palaikymo misija, kurios būstinė įsikūrusi Kivu sostinėje Gomoje, taip pat KDR vyriausybe, kad būtų įvertinta, ar bus įmanoma saugiai pasiekti reikiamas vietas, sakė P Salama.

„Mes, Jungtinių Tautų organizacija, kalbamės su visais, kurių mums reikia, kad galėtume pasiekti civilius gyventojus“, – atsakė jis paklaustas apie kontaktus su sukilėlių vadais.

Iki šiol Šiaurės Kivu užfiksuoti 26 galimi Ebolos atvejai, iš kurių keturi buvo patvirtinti laboratoriniais tyrimais. Mirė iš viso 20 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikėtina, kad bendras atvejų skaičius padidės artimiausiomis dienomis ar savaitėmis“, – aiškino P. Salama.

Manoma, kad Šiaurės Kivu išplito vadinamasi Zairo Ebolos viruso serotipas – viena iš penkių šio užkrato atmainų, būdinga Kongo regionui. Tokios pat atmainos virusas reiškėsi per protrūkį šiaurės vakaruose.

Tai reiškia, kad naujoji vakcina rVSV-ZEBOV, kuri sėkmingai padėjo suvaldyti protrūkį Pusiaujo provincijoje, tikriausiai galės būti naudojama naujajam išplitimui sustabdyti.

P. Salama pridūrė, kad į šalies rytus planuojama pasiųsti 3000 vakcinos dozių, dabar laikomų sostinėje Kinšasoje. Pats skiepijimas galės būti pradėtas, vos tik bus įsitikinta, kad šis Ebolos serotipas – tikrai Zairo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų