Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Jungtinėse Valstijose trys baltieji vyrai trečiadienį buvo pripažinti kaltais dėl afroamerikiečio Ahmaudo Arbery, kurį persekiojo važiuodami savo pikapais, nužudymo.

Jungtinėse Valstijose trys baltieji vyrai trečiadienį buvo pripažinti kaltais dėl afroamerikiečio Ahmaudo Arbery, kurį persekiojo važiuodami savo pikapais, nužudymo.

Nuosprendis buvo paskelbtas per visos šalies dėmesį prikausčiusį teismo procesą pietinėje Džordžijos valstijoje.

REKLAMA
REKLAMA

A. Arbery nušovęs Travisas McMichaelas, jo tėvas Gregory McMichaelas ir jų kaimynas Williamas Bryanas, dalyvavęs persekiojime, buvo pripažinti kaltais dėl nužudymo.

Prisiekusieji, kurių dauguma buvo baltieji, po mažiau nei 12 valandų tukusio svarstymo nusprendė pripažinti šiuos vyrus kaltais dėl virtinės kaltinimų, įskaitant nužudymą.

35 metų T. McMichaelui, jo tėvui, 65 metų buvusiam policijos pareigūnui G. McMichaelui, ir 52 metų W. Bryanui gresia įkalinimas iki gyvos galvos už tai, kad 2020 metų vasarį nušovė 25-erių A. Arbery.

Šalia Glino apygardos teismo rūmų susirinkusi minia prapliupo džiaugsmo šūksniais, kai buvo paskelbtas nuosprendis. Susirinkusieji skandavo: „Ištark jo vardą. Ahmaud Arbery!“

„Šiandien gera diena, – susirinkusiesiems sakė  A. Arbery tėvas Marcusas. – Nenoriu, kad dar kokiam nors tėčiui tektų pamatyti, kaip nulinčiuojamas ir taip nušaunamas jo vaikas.“

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Joe Bidenas sveikino verdiktą, paskelbtą didžiulio visuomenės dėmesio sulaukusioje byloje. Tačiau jis pridūrė, jog dar laukia „sunkus darbas“ kovojant su rasizmu Amerikoje.

„Ahmaudo Arbery nužudymas, kurį pasaulis išvydo nufilmuotame vaizdo įraše, yra sukrečiantis priminimas, kiek toli mums dar teks eiti kovoje už rasinį teisingumą šioje šalyje“, – nurodė J. Bidenas išplatintame pareiškime.

Pastorius Alas Sharptonas, dalyvavęs teisme kartu su kitu garsiu pilietinių teisių aktyvistu pastoriumi Jesse Jacksonu, taip pat sveikino nuosprendį.

„Tegul po pasaulį pasklinda žinia, kad JAV pietuose prisiekusiųjų žiuri, kurią sudarė 11 baltųjų ir vienas juodaodis, atsistojo teismo salėje ir ištarė: „Juodųjų gyvybės svarbios“, – sakė A. Sharptonas.

Tarp dvylikos šios bylos prisiekusiųjų buvo tik vienas juodaodis, nors iš 85 tūkst. Glino apygardos, kur vyko teismo procesas, gyventojų juodaodžiai sudaro maždaug 25 procentus.

REKLAMA
REKLAMA

A. Arbery buvo nušautas 2020 metų vasario 23-iąją, kai bėgiojo gyvenamajame rajone Bransviko mieste.

Iš pradžių A. Arbery byla nugulė vietos policijos stalčiuose ir tikriausiai būtų numarinta, tačiau gegužės 5 dieną žiniasklaidai paviešinus nutekintą žmogžudystės vaizdo įrašą, kurį savo telefonu nufilmavo W. Bryanas, šalyje kilo didžiulė pasipiktinimo banga. Byla buvo perduota valstijos tyrėjams.

Vaizdo įraše matyti, kaip ginkluoti T. McMichaelas ir G. McMichaelas sustabdo savo pikapą. A. Arbery pabandžius apibėgti automobilį, T. McMichaelas šautuvu užtveria jam kelią. Tarp jų įsiplieskia kivirčas, vyrai susistumdo, ir tuomet į A. Arbery paleidžiami trys šūviai.

Vėliau W. Bryanas tyrėjams pripažino, kad A. Arbery nušovęs T. McMichaelas stovėdamas prie jo lavono išsakė įžeidžiamą rasistinio pobūdžio komentarą.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų