Dramblio Kaulo Krante įvyko šaudynės viešbutyje pranešama apie aukas

Dramblio Kaulo Krante mažiausiai penki žmonės žuvo sekmadienį ginkluotiems užpuolikams pradėjus šaudyti pajūrio kurorte Gran Basame, pranešė vienas kariuomenės šaltinis ir incidento liudininkai.

„Šiuo metų yra penki žuvusieji“, – sakė kariuomenės šaltinis, pageidavęs likti anonimu, kalbėdamas apie ataką kurorte, kuriame poilsiauja daug vakariečių.

Vietos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad užpuolikai šaukė „Allahu akbar!“ (Dievas visų didesnis!) ir kad tarp aukų esama moterų bei vienas vaikas.

Tuo tarpu vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė matęs septynis kūnus paplūdimyje, o dar vieną – šalimais esančiame viešbutyje „L'Etoile du Sud“ („Pietų Žvaigždė“), kuris tapo vienu iš šio išpuolio taikinių buvusioje Prancūzijos kolonijos sostinėje, esančioje už maždaug 40 km į rytus nuo komercinės sostinės Abidžano.

Užpuolikai, kurie buvo „gerai ginkluoti ir dėvėjo kaukes, šaudė į svečius „L'Etoile du Sud“ – dideliame viešbutyje, kuris buvo pilnas užsieniečių per dabartinę kaitros bangą“, vienas liudininkas sakė AFP.

REKLAMA

„Šūviai užklupo mus netikėtai, o dabar mes laukiame pasislėpę“, – sakė liudininkas.

Keli šimtai žmonių susirinko prie įvažiavimo į Gran Basamo prancūzų kvartalą senamiesčio pakraštyje, kur matėsi keliolika greitosios pagalbos automobilių.

Vienas AFP žurnalistas matė, kaip apie 12 žmonių, tarp jų viena sužeista vakarietė, buvo evakuojami kariuomenės sunkvežimiu.

Taip matėsi kariuomenės automobiliai, apginkluoti sunkiaisiais kulkosvaidžiais, važiuojantys į įvykio vietą.

Pastaraisiais mėnesiais buvo įvykdyta atakų prieš prabangius viešbučius kaimyninių šalių - Marlio ir Burkina Faso - sostinėse, nusinešusių dešimtis žmonių gyvybių. Dėl šių išpuolių Vakarų Afrikos valstybės ėmėsi stiprinti saugumą, didėjant džihadistų keliamai grėsmei.

Nužudyta 14 žmonių

Pajūrio kurorte Gran Basame sekmadienį siautėję ginkluoti užpuolikai nužudė 14 civilių ir du karius, pranešė prezidentas Alassane'as Ouattara, sakydamas, kad šį išpuolį įvykdė „teroristai“.

„Aukų skaičius labai didelis. Teroristams pavyko nužudyti 14 civilių; taip pat netekome dviejų specialiųjų pajėgų karių“, – sakė valstybės vadovas, atvykęs į Gran Basamą, kuris yra populiarus tarp turistų iš Vakarų šalių.

Pasak jo, šeši šią ataką surengę užpuolikai taip pat buvo nukauti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų