Donaldas Trumpas: aš esu vienytojas

JAV milijardierius Donaldas Trumpas antradienį ištiesė alyvos šakelę respublikonų lyderiams, griežtai nusistačiusiems prieš jo siekį tapti partijos kandidatu prezidento rinkimuose, tikindamas, kad jis yra pajėgus suvienyti partiją ir padaryti ją stipresne.

Tapęs aiškiu laimėtoju per vadinamojo superantradienio įtemptą pirminių rinkimų ir balsavimų bendruomenių sueigose maratoną, D.Trumpas ėmėsi žingsnių užgesinti nesutarimus partijos viduje, kurie gali likti vienintele didele kliūtimi jo pastangose užsitikrinti respublikonų kandidato į Baltuosius rūmus titulą.

Įtakingi respublikonų veikėjai imasi užkulisinių veiksmų prieš nekilnojamojo turto magnato kandidatavimą, kurį temdo D.Trumpo rasistiniai pasisakymai ir šiurkštūs įžeidimai.

Neatmestina galimybė, kad ši partijos vidinė nesantaika užsitęs iki pat respublikonų nacionalinio suvažiavimo liepą, per kurį bus išrinktas partijos kandidatas.

„Esu vienytojas“, – pareiškė D.Trumpas, sušvelnindamas jo vizitine kortele tapusią pompastišką ir kategorišką retoriką bei pereidamas prie taikesnio tono.

REKLAMA

„Žinau, kad žmonėms bus sunku tuo patikėti“, – pripažino jis.

D.Trumpas mėgino atremti kiekvieną prieš jį nukreiptos kritikos argumentą, ypatingą dėmesį skirdamas pačios Respublikonų partijos priekaištams, kad jis yra pernelyg supriešinantis veikėjas ir negalės laimėti visuotinių rinkimų.

„Manau, mes būsime labiau atviresni ir vieningesni. Manau, tapsime daug didesne partija. Manau, kad mes laimėsime lapkritį“, – sakė D.Trumpas Floridoje po to, kai per „superantradienio“ balsavimus, kurie yra vienas svarbiausių etapų 2016 metų prezidento rinkimų kampanijoje, užsitikrino pergales septyniose valstijose.

Stengdamasis pabrėžti savo argumentus, D.Trumpas nusitaikė į tikėtiną demokratų kandidatę – Hillary Clinto, antradienį taip pat iškovojusią septynias pergales.

„Ji čia (politikoje) buvo labai ilgai. Tai yra, jeigu ji nepasitaisė iki šiol – nepasitaisys ir per ateinančius ketverius metus“, – perspėjo jis.

„Kai mes baigsime, ketinu imtis vieno žmogaus“, – pridūrė D.Trumpas.

Milijardierius taip pat netikėtai pasveikino savo artimiausią varžovą – senatorių Tedą Cruzą – su pergale Teksase, sakydamas: „Jis uoliai to siekė.“

D.Trumpas pasiūlė susitaikymą respublikonams Vašingtone, bet taip pat perspėjo juos nemanyti, kad jų nuomonė yra svarbesnė.

Atsakydamas į klausimą apie Atstovų Rūmų pirmininką Paulą Ryaną, kuris anksčiau ragino D.Trumpą atsiriboti nuo rasistinės organizacijos Kukluksklano vieno iš lyderių palaikymo, magnatas pareiškė: „Gerai nepažįstu Paulo Ryano, bet tikiuosi, kad galėsiu su juo sutarti. Jeigu ne – jam teks brangiai sumokėti.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų