Didžiausias Naujosios Zelandijos miestas bus izoliuotas dėl COVID-19 protrūkio

Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern (Džasinda Ardern) šeštadienį nurodė vėl paskelbi griežtą karantiną didžiausiame šalies mieste Oklande, nes tarp gyventojų vis dar aptinkama užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų.

Naujausi suvaržymai Oklande galios mažiausiai septynias dienas. Prieš mažiau nei dvi savaites mieste buvo paskelbtas trijų dienų uždarymas.

J. Ardern sakė, kad šeštadienį patvirtintas naujas COVID-19 atvejis negali būti tiesiogiai susietas su jokiais kitais testų rezultatais per pastarąsias dvi savaites, nors viena iš grandžių gali būti viena mokykla Oklando pietinėje dalyje.

Nuo sekmadienio ryto žmonės 1,7 mln. gyventojų turinčiame mieste privalės likti namuose. Išeiti bus galima tik būtino apsipirkimo ir darbo reikalais.

Mokyklos ir ne pačių būtiniausių prekių parduotuvės užsidarys. Taip pat bus suvaržytas atvykimas ir išvykimas iš miesto.

Likusioje šalies dalyje galios 2-ojo lygio suvaržymai, įskaitant viešų sambūrių dalyvių skaičiaus ribojimą.

J. Ardern sakė, kad esama „priežasčių nerimauti“, nes naujausias COVID-19 atvejis susijęs su asmeniu, kuris savaitę galėjo būti ligos platintojas, bet nesiizoliavo.

Per naujausią protrūkį koronavirusinė infekcija pirmiausiai buvo nustatyta trijų asmenų šeimai, o paskui COVID-19 simptomų pasireiškė dar keliems žmonėms. Šie atvejai buvo susiję su mokykla pietų Oklande.

Premjerė ligos plitimą siejo su gyventojų vengimu izoliuotis, kai jie privalo tai daryti.

Asmuo, kuriam buvo nustatytas vėliausias užsikrėtimo atvejis, penktadienį lankėsi pas gydytoją, o paskui apsilankė sporto klube.

„Tai nuvilia“, – skundėsi J. Ardern.

Premjerė pridūrė, kad tarnybos turi gebėti imtis veiksmų prieš taisyklių pažeidėjus, bet tai reikia derinti su pastangomis užtikrinti, kad pajutę ligos simptomus žmonės apie tai praneštų.

„Visuomet turime pasverti, ar kuriame aplinką, kai žmonės bus atviri ir sąžiningi?“ – pabrėžė ji.

„Šiuo atveju susiduriame su jaunais žmonėms, ir prašome jų atskleisti mums viską, ką veikė. Taigi, labai svarbu, kad būtų sudarytos sąlygos, jog žmonės galėtų ir norėtų tai padaryti“, – aiškino vyriausybės vadovė.

Naujoji Zelandija buvo plačiai giriama už pastangas suvaldyti COVID-19 pandemiją. Penkis milijonus gyventojų turinčioje šalyje iki šiol mirė tik 25 koronavirusu užsikrėtę žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų