D. Grybauskaitė suspindo NATO susitikime: dėkojo ir susižavėjęs Prancūzijos prezidentas

Vakar pasibaigusiame NATO šalių viršūnių susitikime Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sužaidė svarbų vaidmenį. Ji ne tik „užgesino“ žiniasklaidoje bekylantį gaisrą dėl D. Trumpo aršių „pasitraukimo iš NATO“ pareiškimų, tačiau ir sulaukė asmeninės Prancūzijos vadovo padėkos: „Puikiai padirbėjote“.

Briuselyje situacija įtempta tapo jau pačios pirmosios susitikimo dienos rytą, kuomet tradicinių pusryčių su žiniasklaida metu JAV prezidentas D. Trumpas, vietoje įprastų mandagių deklaracijų, puolė „austi“ NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą dėl Vokietijos indėlio į aljanso finansus ir ryšių su „Gazprom“.

D. Trumpas negrasino palikti NATO“

Tai davė toną ir visai informacinei erdvei aplink NATO viršūnių susitikimą. Slegianti nuotaika antrosios, paskutinės, susitikimo dienos pabaigoje virto pranešimais apie tai, kad „Trumpas gali pasitraukti iš NATO“. Būtent tokią naujieną, remiantis neįvardintas diplomatais, prieš prasidedant susitikimo rezultatų aptarimui spaudos konferencijoje, išplatino vokiečių naujienų agentūra „Deutsche Presse-Agentur“.

Tačiau pasaulinėje žiniasklaidoje vyravo kitas šaltinis. „Reuters“, iškart pasibaigus lyderių susirinkimui, pasikalbino Lietuvos prezidentę D. Grybauskaitę, kuri iškart užkirto kelią įvairioms interpretacijoms ir gandų plitimui: D. Trumpas negrasino palikti NATO. Paklausta, ar D. Trumpo pasisakymai galėtų būti interpretuojami kaip galimybė jog JAV galėtų atitraukti savo gynybinius pajėgumus iš Europos, ji atsakė: „Aš taip neinterpretuočiau“.

To iš esmės užteko, kad esant informaciniam vakuumui, o kitiems Europos lyderiams dar nespėjus ar nenorėjus pasisakyti, pasaulinėje žiniasklaidoje, įskaitant net ir Rusijos informavimo priemones, būtų akcentuojama būtent ši žinutė.

Padėkojo E. Macronas ir D. Trumpas

Prezidentūros paviešintame vaizdo įraše matyti ir šio pareiškimo atgarsiai. Prie kartu su Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianu bendraujančios Lietuvos prezidentės, atidėjęs savo darbus, priėjo E. Macronas ir padėkojo už „puikų darbą“.

Prancūzų lyderis mandagiai atsiprašė nustebusio kolegos iš Armėnijos už tokį savo įsiterpimą, pripažinęs, kad privalo tai padaryti. Nustebusiam armėnų lyderiui buvo paaiškinta, kad Lietuvos prezidentė „pasakė puikią ir pozityvią kalbą“. „Aš labai tai vertinu“, – pridūrė jis.

Prieš tai Lietuvos lyderę pagyrė irD. Trumpas, minioje žmonių atpažinęs D. Grybauskaitę jis jai pamojo ir pareiškė, kaip ir Prancūzijos prezidentas, jog ji atliko „puikų darbą“. 


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2018-07-13 17:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė Dalia!!!
Atsakyti
-8

J
J
2018-07-14 00:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kur čia melas?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų