COVID-19 rekordas: susirgo daugiau, negu bet kada anksčiau

Per praėjusią savaitę COVID-19 virusas buvo diagnozuotas daugiau kartu negu kada nors anksčiau nuo pat pandemijos pradžios. Pasaulyje užfiksuota 5,2 mln. naujų atvejų – o labiausiai koronaviruso apimtose šalyse prognozės ir toliau niūrios.

Vos kelios dienos po to, kai buvo užfiksuota, kad nuo koronaviruso mirė 3 mln. žmonių (per visą pandemijos laikotarpį), užfiksuotas naujas rekordas. Johns Hopkinso universiteto duomenys rodo, kad praėjusią savaitę COVID-19 susirgo net 12 proc. daugiau už ankstesniąją ir pasiekė rekordinį susirgimų per 7 dienas skaičių („Worldometers“ nurodoma net 5,3 mln. naujų atvejų). Paskutinis rekordas buvo užfiksuotas antrosios bangos metu Europoje 2020-ųjų gruodį, rašoma „South China Morning Post“.

Mokslininkai perspėja, kad tai rodo kalbų apie pandemijos atoslūgį nepagrįstumą.

Koronaviruso atvejų skaičiai mažėja JAV, Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje išsivysčiusių Vakarų valstybių, tačiau rekodinis sergamumas stebimas Indijoje, Brazijoje ir Turkijoje.

Vien per praėjusią savaitę Indijoje buvo diagnozuota 1,53 mln. naujų koronaviruso atvejų (63 proc. augimas, lyginant su ankstesne savaite). JAV – 477 tūkst., o Brazilijoje – 460 tūkst. (naujų atvejų skaičius sumažėjo 3 ir 7 proc. atitinkamai). Sparčiai auga naujų atvejų skaičius ir Turkijoje – 419 tūkst. (16 proc. augimas) bei Irane – 166 tūkst. (21 proc. augimas).

Nerimą kelia ir situacija Vokietijoje, kuria buvo užfiksuota 141 tūkst. naujų atvejų ir net 24 proc. augimas, lyginant su ankstesne savaite.

REKLAMA

2020-ųjų pabaigoje buvo tikimasi, kad masinė vakcinacija padės žmonijai įgyti viršenybę kovoje su koronaviruso pandemija. Idealiu atveju tikėtasi, kad viruso protrūkiai taps itin reti ir lokalūs, tačiau ekspertai perspėja, kad suvaldyti virusą gali būti ne taip paprasta, net ir paskiepijus ar persirgus didžiajai daliai visuomenių.


Rašyti komentarą...
T
Tiesiog D
2021-04-19 18:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog žmonės pavargo nuo kronos ir atsipalaidavo bet nereiškia kad reikia griežtinti priemonės, patys žmonės turi susiimti.
Atsakyti
0

t
taip
2021-04-19 12:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagaliau pripazino, kad skiepas gaunas tik pinigu svaistymas, niekur niekas nepasisleps nuo korones, kam reiks, tas sirgs, kam reiks, tas ir mirs, visi mes mirtingi ir tai reikia pripazinti, tik vieni anksciau iseis, kiti veliau.
Atsakyti
-3

V
Valdas
2021-04-19 13:52:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pridurkas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų