REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as antradienį atskleidė, kad savo namuose rado slaptumo žyma pažymėtų dokumentų.

Buvęs JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as antradienį atskleidė, kad savo namuose rado slaptumo žyma pažymėtų dokumentų.

REKLAMA

Tai yra naujausias įvykis Jungtinėse Valstijose besiplėtojančioje skandalų dėl politikų tvarkymosi su jautriausiomis valstybės paslaptimis grandinėje.

M. Pence'as, kuris laikomas potencialiu kandidatu į prezidento postą 2024-ųjų rinkimuose, praėjusią savaitę liepė savo teisininkui informuoti Nacionalinį archyvą apie „nedidelį skaičių“ dokumentų, kurie 2021 metais, jam baigus eiti viceprezidento pareigas, „netyčia buvo supakuoti“ ir pervežti į jo namus Indianoje.

Antradienį apie radinį jis informavo respublikonų vadovaujamą Atstovų Rūmų priežiūros komitetą, pranešė jo pirmininkas Jamesas Comeris, pareiškime teigęs, kad M. Pence'as sutiko „visapusiškai bendradarbiauti su Kongreso priežiūros komitetu ir visais mūsų turimais klausimais šiuo reikalu“.

REKLAMA
REKLAMA

Nėra aišku, kokia informacija pateikta dokumentuose ir koks įslaptinimo lygis jiems suteiktas.

Apie šį radinį paskelbta po to, kai buvo atskleista, kad įslaptintos medžiagos rasta JAV prezidento Joe Bideno privačiame biure ir rezidencijoje.

REKLAMA

Trukdymu vykdyti teisingumą kaltinamas ir jo pirmtakas Donaldas Trumpas – FTB tiria bylą, susijusią su kur kas didesnio vyriausybines paslaptis saugančių dokumentų kiekio laikymu jo rezidencijoje.

„Buvusio viceprezidento Pence'o skaidrumas labai skiriasi nuo Bideno Baltųjų rūmų darbuotojų, kurie ir toliau slepia informaciją nuo Kongreso ir Amerikos žmonių“, – pridūrė J. Comeris, neminėdamas D. Trumpo atvejo.

Televizija CNN, remdamasi neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad M. Pence'as paprašė savo teisininko apieškoti jo namus iš „labai didelio atsargumo“, ir advokatas praėjusią savaitę pradėjo keturių ten esančių dėžių peržiūrą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nekaltas žmogus“

„Mike'as Pence'as yra nekaltas žmogus. Jis niekada gyvenime nėra padaręs nieko sąmoningai nesąžiningo. Palikite jį ramybėje!!!“ – savo socialinėje platformoje „Truth“ paskelbė D. Trumpas.

Naujausia informacija pasirodė respublikonams suintensyvinus savo tyrimą dėl slaptų dokumentų, rastų pas J. Bideną; šie dokumentai yra iš tų laikų, kai jis ėjo viceprezidento pareigas Baracko Obamos  administracijoje.

Iš pradžių lapkričio pradžioje dokumentų rasta privačiame J. Bideno vieno analitinio centro Vašingtone biure. Daugiau dokumentų aptikta J. Bideno rezidencijos Vilmingtone, Delavero valstijoje, garaže gruodžio 20-ąją ir jo namų bibliotekoje sausio 12-ąją. Praėjusią savaitę jo namuose Delavere Teisingumo departamento pareigūnai rado dar šešis įslaptintus dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Comeris paprašė minėtojo Vašingtono analitinio centro iki vasario 1 dienos pateikti visus su saugumu susijusius pranešimus, taip pat darbuotojų ir kitų patekimo į patalpas raktus-korteles turinčių asmenų sąrašą bei J. Bideno lankytojų žurnalą.

Vyriausybės pareigūnams gali būti iškelta civilinė arba baudžiamoji byla dėl netinkamo įslaptintų dokumentų tvarkymo. Tačiau, remiantis Teisingumo departamento politika, pareigas einantiems prezidentams negali būti pateikti kaltinimai.

Specialieji departamento patarėjai Robertas Huras ir Jackas Smithas atlieka baudžiamąjį tyrimą dėl atitinkamai J. Bideno ir D. Trumpo dokumentų.

Šie skandalai papildė respublikonų atliekamų tyrimų, nukreiptų į prezidento administraciją, rinkinį. Konservatoriai taip pat kaltina federalinę valdžią, kad D. Trumpui taikomi aukštesni standartai nei jo įpėdiniui.

Tačiau Baltieji rūmai bando parodyti kontrastą tarp šių dviejų atvejų, pabrėždami, kad įtariamas prezidento tvarkymasis su įslaptintais dokumentais yra daug mažiau pasibaisėtinas nei veiksmai, kuriais kaltinamas D. Trumpas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų