Buvusiam Liberijos prezidentui – 50 metų kalėjimo

Tarptautinis teismas buvusiam Liberijos prezidentui Charlesui Taylorui skyrė 50 metų kalėjimo bausmę, informuoja BBC.

Praėjusį mėnesį Specialusis teismas Sierai Leonei pripažino Ch. Taylorą kaltu dėl pagalbos ir bendrininkavimo vykdant karo nusikaltimus per Siera Leonės pilietinį karą. Teismo prokurorai prašė 64 metų amžiaus buvusiam lyderiui skirti 80 metų kalėjimo bausmę. Bet advokatai teigė, kad tokia bausmė per griežta.

Ch. Tayloras neigia visus 11 jam pateiktų kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmogiškumui ir, pasak korespondentų, greičiausiai pateiks apeliaciją. Apeliacijos nagrinėjimas gali užtrukti iki šešių mėnesių.

Buvęs Liberijos lyderis Hagoje buvo teisiamas beveik penkerius metus. Jis kaltinamas rėmęs sukilėlius, kurie per Siera Leonės pilietinį karą 1991-2002 metais nužudė tūkstančius žmonių. Kaltinamasis turėjo didelę įtaką Siera Leonės Revoliucinio jungtinio fronto (RUF) sukilėliams, tačiau tai nėra susiję su efektyviu vadovavimu ir kontrole, sakė teisėjas Richardas Lussickas. Pasak teisėjo, kaltinamoji pusė neįrodė, kad kaltinamasis buvo jungtinės nusikaltėlių organizacijos narys. Tačiau teismas be jokių abejonių nusprendė, kad kaltinamasis teikė pagalbą RUF.

Ch. Tayloras buvo Liberijos prezidentas nuo 1997 iki 2003 metų. Jis yra pirmasis tarptautiniame teisme nuteistas buvęs valstybės vadovas po buvusių nacių lyderių teismų Niurnberge 1945-1956 metais.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvai labai reikia
2012-05-30 14:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvai labai reikia ir specialiojo teismo ir specialiojo prokuroro. seimo narių ir "teisėsaugos bendruomenės" sumažėtų 60 proc.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų