Buvęs Prancūzijos prezidentas Sarkozy iš politikos traukiasi nuleista galva

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) sekmadienį iškrito iš prezidento rinkimų kampanijos, patyręs žeminantį pralaimėjimą dešiniojo sparno pirminių rinkimų pirmajame rate.

N.Sarkozy buvo nustumtas į trečią vietą, kai netikėtai gerai pasirodė buvęs jo premjeras Francois Fillonas (Fransua Fijonas), o politikos veteranas Alainas Juppe (Alenas Žiupė) liko antras.

Neprognozuotai sėkmingi rezultatai F.Fillonui suteikia pranašesnes pozicijas prieš ateinantį sekmadienį vyksiantį balsavimo antrąjį turą. Daugelio nuomone, šio proceso nugalėtojas turės daugiausiai galimybių tapti naujuoju Prancūzijos vadovu.

Šalies kairįjį sparną šiuo metu ištikusi sumaištis, tad spėliojama, kad dešiniųjų kandidatas per gegužę vyksiančius visuotinių prezidento rinkimų antrajame ture tikriausiai susigrums su kraštutinio dešiniojo Nacionalinio fronto (FN) vadove Marine Le Pen (Marin Le Pen) ir ją įveiks.

Vis dėlto kai populizmo banga paskatino Didžiosios Britanijos rinkėjus nubalsuoti už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos, o Jungtinėse Valstijose į prezidento postą iškėlė Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), M.Le Pen galimybių niekas nebenurašo.

REKLAMA

Verslo interesams palankus konservatyvių pažiūrų F.Fillonas surinko daugiau kaip 44 proc. balsų, o už buvusį premjerą ir užsienio reikalų ministrą A.Juppe balsavo apie 28 proc. rinkėjų. A.Sarkozy viltys susigrąžinti prezidentūrą buvo sutriuškintos, nes jis surinko tik 21 proc. balsų, rodo beveik galutiniai rezultatai.

N.Sarkozy iškart pareiškė palaikymą F.Fillonui ir sakė, kad dabar pasitrauks iš politikos.

„Aistringai kovojau už savo įsitikinimus... Nesugebėjau įtikinti rinkėjų“, – jis pripažino savo šalininkams.

„Labai gerbiu Alainą Juppe, bet Francois Fillono politiniai pasirinkimai artimesni maniesiems“, – pridūrė N.Sarkozy.

62 metų F.Fillonas itin sėkmingai pasirodė balsavimo pirmajame rate, nors pastaruosius dvejus mėnesius jis buvo mažiau populiarus negu N.Sarkozy ir A.Juppe – išskyrus kelias vėliausias dienas.

Atrodo, kad rinkėjams pasirodė labiau tinkamas F.Fillono santūrus stilius negu 61 metų N.Sarkozy aštri retorika. N.Sarkozy, kurį Eliziejaus rūmuose prieš ketverius metus pakeitė socialistas Francois Hollande'as (Fransua Holandas), iki šiol smarkiai priešina Prancūzijos visuomenę.

71 metų A.Juppe kampanijos pradžioje buvo laikomas favoritu, bet F.Fillonas padarė stulbinamą pažangą – visų pirma dėl tvirtų pasirodymų trejuose televizijos debatuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų