Britų žiniasklaida: Putinas šią savaitę pradės Alepo puolimą

Britų leidinys „The Times“ paskelbė, kad Rusija ruošiasi šią savaitę pulti Sirijos miestą Alepą, dalį kurio kontroliuoja sukilėliai. Anot leidinio, Kremlius tikisi pasinaudoti laikina JAV užsienio politikos ramybe, šios šalies prezidento rinkimams pasiekus finišo liniją, ir užgrobti Alepą. Po to Maskva jau naujai išrinktą prezidentą priešpastatys faktui.

9

Puolimo pradžia siejama su į aktyvių karinių veiksmų zoną atvykstančiu rusų lėktuvnešiu „Admiral Kuznecov“.

Anot buvusio Karališkojo gynybinių tyrimų jungtinio instituto (RUSI) direktoriaus, gynybos eksperto Michaelo Clarke’o, būsimas smūgis dalį Alepo kontroliuojantiems smogikams prilygs Grozno šturmui 1999-2000 metais ir lems daugelio civilių žūtį. „Mums teks beviltiškai apgailestauti dėl to artimiausiais metais – taip pat, kaip mes apgailestavome dėl genocido Ruandoje ar Srebrenicoje,“ – cituojamas ekspertas.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Užfiksuotas Rusijos karinės flotilės pasirodymas Lamanšo sąsiauryje

Spalio 25-ąją NATO pareiškė, kad į Sirijos pusę siunčiamas Rusijos didžiausias lėktuvnešis „Admiral Kuzntecov“ gali būti panaudotas smūgiams Alepui. Rusijos URM tuo metu pažymėjo, kad „pagrindo tokiems įtarimams nėra, o Rusijos laivai ir anksčiau nuolat budėjo Viduržemio jūroje“.

Povandeniniai laivai ir sparnuotosios raketos

Leidinys „The Sunday Times“ sekmadienį pranešė, kad trys rusų povandeniniai laivai, ginkluoti sparnuotosiomis raketomis, plaukia kartu su rusų lėktuvnešiu į Siriją.

Pasak leidinio, šis faktas „iššaukia nuogąstavimus, kad prezidentas Vladimiras Putinas duos įsaką galutiniam Alepo puolimui“.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusija apšaudo Sirijos teritoriją

Pažymima, kad Didžiosios Britanijos karališkasis laivynas susekė dviejų „Akula“ (rus. Ryklys) tipo povandeninių laivų judėjimą, o taip pat vieną „Kilo“ tipo povandeninį laivą. Jie, pasak „The Sunday Times“, įplaukė į šiaurinę Atlanto vandenyno dalį dar praėjusią savaitę. Šių povandeninių laivų bazė yra Murmansko rajone.


Rašyti komentarą...
n
ne viskas taip paprasta
2016-11-01 00:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per daug sureikšminama tą rūkstanti gelda "Admirolas Kuzia".Veiksmingiau būtų buvę paslapčia nusiųsti povandeninius laivus smūgiui,o lėktuvus sutelkti aerodromuose sausumoje.Čia kažkas daugiau vyksta,nors prezidento rinkimais JAV Putinas,be abejo,naudosis.
Atsakyti
0

g
galu galais
2016-10-31 16:41:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
greiciau ten uzbaigs maziau tu pabegeliu bus, galesim siust visus atgal!
Atsakyti
-2

J
Je
2016-10-31 17:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakarų ponų tingumu pasinaudoja Putinas ir nepralošia. Ideologinis karas nepasikeitė.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų