Britanijos parlamentarė dėl „Brexit“ balsavimo atidėjo gimdymą

Didžiosios Britanijos įstatymų leidėja atidėjo numatytą gimdymą, kad galėtų atiduoti savo balsą per svarbų balsavimą dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties projekto.

36 metų Tulip Siddiq (Tjulip Sidik) antradienį turėjo būti atliektas Cezario pjūvis, tačiau medikai sutiko atidėti operaciją iki ketvirtadienio, kad parlamentarė galėtų sudalyvauti balsavime dėl išstojimo sutarties projekto, parengto po pusantrų metų trukusių sunkių derybų tarp Londono ir Briuselio.

Opozicinei Leiboristų partijai priklausanti parlamentarė planuoja balsavime dalyvauti sėdėdama neįgaliojo vežimėlyje.

„Jei mano sūnus ateis į pasaulį viena diena vėliau nei patarė medikai, bet tai bus pasaulis, kuriame bus daugiau šansų, kad Britaniją ir Europą sies tvirti santykiai, dėl to verta kovoti“, – sakė T. Siddiq laikraščiui „Evening Standard“.

Šaltinis ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) Konservatorių partijoje sakė, kad leiboristų parlamentarei buvo siūloma, kad vienas konservatorių įstatymų leidėjas nedalyvautų balsavime, tokiu būdu užtikrinant, kad jos nebuvimas nepaveiks rezultatų.

Tačiau T. Siddiq sakė nepasitikinti neformaliais susitarimais, nes konservatoriai pernai vieną jų sulaužė, kai taip pat gimdė viena įstatymų leidėja.

Leiboristai parlamentarai paprašė Bendruomenių Rūmų pirmininko Johno Bercow (Džono Berkou) leisti T. Siddiq įpareigoti už ją pabalsuoti kurį nors kolegą, tačiau jis sakė, kad negali to padaryti, nes tokia balsavimo sistema nepatvirtinta.

J. Bercow sakė, jog norėtų, kad T. Siddiq, būdama ligoninėje Londono šiaurėje, turėtų galimybę pasinaudoti vadinamąja „sutikimo“ procedūra (nodding through), pagal kurią įstatymo leidėjo, per balsavimą esančio parlamento rūmuose, tačiau fiziškai negalinčio sudalyvauti balsavimo procese, balsas įskaičiuojamas.

T. Siddiq kūdikis bus Bangladešo Liaudies Respublikos įkūrėjo provaikaitis. Leiboristė yra Mujiburo Rahmano (Mudžiburo Rahmano), pirmojo Bangladešo prezidento, vaikaitė.

Jos teta Sheikh Hasina (Šeich Hasina) sausio 7 dieną buvo prisaikdinta rekordinei ketvirtai kadencijai Bangladešo ministro pirmininko poste po triuškinamos pergalės rinkimuose, kuriuos aptemdė kruvinas smurtas ir kaltinimai masiniu balsų klastojimu.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų