Britanija smūgiuos ir turistams: pagalvosite, ar čia lankytis

Vaizdingasis Bato miestas yra dažno turisto, atvykstančio į Jungtinę Karalystę, sąraše. Pastatytas prie natūralių karštųjų versmių, miestas garsėja dar romėniškojo laikotarpio namais. Čia smalsuolius traukia ir tai, jog čia gyveno literatūros ikona Jane Austen, rašo news.com.au.

6

Tačiau dabar atrodo, jog Bato miestas vėl taps garsus, ir šį kartą dėl visai naujos priežasties Batas gali tapti pirmuoju miestu Jungtinėje Karalystė, kuris smogs turistams visiškai nauju mokesčiu. Norintys šiame istoriniame mieste pasilikti nakčiai turės mokėti dar vieną mokestį prie jau įprastų. Vietinės savivaldos atstovas „BBC Radio“ pranešė apie svarstymus, kad naujasis „turisto lovos mokestis“ būtų taikomas viešbučiams ir kitoms nakvynės vietoms. Tokį mokestį nuspręsta įvesti todėl, kad savivaldybei yra reikšmingai mažinamas finansavimas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Britanija smūgiuos ir turistams: nori apmokestinti miesto lankymą

„Ieškome būdų gauti papildomų pajamų. Daugelyje Europos valstybių yra tokia tvarka, kai apsistojančiųjų viešbučiuose prašoma sumokėti nedidelį mokestį vietinei valdžiai. Ir jis yra skaičiuojamas papildomai prie viešbučio sąskaitos. Pavyzdžiui, kai buvau Italijoje, mokėjau tokį papildomą mokestį už kiekvieną naktį viešbutyje. Tad tokioje turistų lankomoje vietoje kaip Batas, tai turėtų būti suprantamas variantas,”, - pasakojo jis.

REKLAMA

Roma, Florencija, Berlynas, Paryžius, Barselona, Praha yra sąraše Europos miestų, kurie reikalauja mokesčių iš turistų. Tačiau Jungtinėje Karalystėje tokia rinkliava dar nebuvo taikoma nei viename mieste.

Paviešinta idėja sulaukė labai daug kritikos, nes viešbučių kainos Bato mieste yra labai didelės ir nusileidžia tik Londonui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų