Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija rizikuoja įklimpti į „baisų liūną“, jei įsiveržtų į Ukrainą, įspėjo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss savo kalboje, kurią penktadienį sakė Sidnėjuje.

Rusija rizikuoja įklimpti į „baisų liūną“, jei įsiveržtų į Ukrainą, įspėjo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss savo kalboje, kurią penktadienį sakė Sidnėjuje.

REKLAMA

Britanijos diplomatijos vadovė įspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jis padarys strateginę klaidą, pradėdamas karinius veiksmus, ir kad jis „nepasimokė iš praeities“.

Sakydama kalbą Sidnėjuje įsikūrusiame F. Lowy Tarptautinės politikos institute, L. Truss paragino V. Putiną „liautis ir atsitraukti nuo Ukrainos, kol nepadarė didžiulės strateginės klaidos“.

„Įsiveržimas tik įklampins į baisų liūną ir pareikalaus gyvybių, kaip žinome iš sovietų karo Afganistane ir konflikto Čečėnijoje“, – pabrėžė L. Truss.

Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai vis labiau nerimauja, kad Maskva rengiasi įsiveržti į kaimyninę šalį.

REKLAMA

Dauguma karo ekspertų mano, kad mažesnės Kijevo pajėgos nepajėgtų atremti Rusijos invazijos.

Tačiau L. Truss yra ne pirmoji pareigūnė, prabilusi apie tikėtiną ilgą ir kruviną ukrainiečių pasipriešinimą, su kuriuo tektų susidurti okupacinėms rusų pajėgoms.

„Ukrainiečiai su tuo kovos, tai gali būti liūnas“, – sakė ji.

Ukraina yra išdidi šalis, turinti ilgą istoriją. Ji jau anksčiau pažino įsiveržiančias pajėgas pradedant mongolais ir baigiant totoriais... jos atsparumas yra gilus. Jei reikės, ukrainiečiai kovos, kad apgintų savo šalį“, – pridūrė L. Truss.

Britų diplomatijos vadovė su gynybos sekretoriumi Benu Wallace'u šiuo metu su oficialiu vizitu vieši Australijoje.

Kalbėdami po derybų Sidnėjuje, B. Wallace'as ir Australijos gynybos ministras Peteris Duttonas dabartinę įtampą lygino su prieškarine padėtimi praėjusio amžiaus 4-ajame dešimtmetyje.

REKLAMA
REKLAMA

B. Wallace'as pažymėjo, kad abi šalys per Antrąjį pasaulinį karą „petys į petį kovojo su autoritariniais ir totalitariniais režimais“.

„Prieš 81 metus australų 6-osios divizijos ir britų 7-osios divizijos vyrai išvadavo nuo nacių Tobruką“, – sakė jis.

„Laimėjome ne tik dėl tų vyrų, daugelis kurių paaukojo gyvybes už laisvę, narsumo, bet ir dėl to, kad turėjome aljansą“, – kalbėjo britų gynybos sekretorius.

P. Duttonas savo ruožtu sakė: „Ketvirtame ir penktame dešimtmečiais mes būtume atsidūrę visiškai kitokioje padėtyje, jei Jungtinė Karalystė nebūtų stojusi prieš blogio jėgas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų