Britams teks pakratyti kišenes, jeigu norės ir toliau naudotis bendrosios Europos rinka

Didžioji Britanija svarstytų galimybę mokėti už tai, kad ir pasitraukusi iš Europos Sąjungos (ES) turėtų priėjimą prie bendrosios Europos rinkos, ketvirtadienį pareiškė šalies ministrų kabineto narys, pakurstęs investuotojų viltis, kad vadinamojo „Brexit“ scenarijus nebus „kietasis“.

Didžiosios Britanijos „Brexit“ ministras Davidas Davisas parlamente buvo paklaustas, ar vyriausybė svarstytų galimybę mokėti „kokio nors pobūdžio ar formos įnašą už priėjimą prie bendrosios rinkos“ po pasitraukimo iš bloko.

„... šiuo atveju svarbiausias kriterijus yra tai, kad savo prekėms ir paslaugoms užtikrintume geriausią įmanomą priėjimą prie Europos rinkos, – atsakė ministras. – Jeigu tai būtų galima užtikrinti tokiu būdu (mokant už priėjimą), mes, be jokios abejonės, tai svarstytume.“

Šis D. Daviso pareiškimas paskatino svaro kurso kilimą euro ir JAV dolerio atžvilgiu, nes tikimasi, kad Didžioji Britanija galbūt išsaugos dabartinius santykius su savo didžiausia prekybos partnere.

„Svaras šįryt stiprėja, nes tikimasi „minkštojo“ „Brexit“, – pareiškė „ETX Capital“ vyresnysis rinkų analitikas Neilas Wilsonas. – Davidas Davisas pareiškė, kad Jungtinė Karalystė galėtų mokėti įnašą į ES biudžetą mainais už priėjimą prie rinkų ir tai paskatino svaro kurso kilimą.“

REKLAMA

Tuo tarpu premjerės Theresos May atstovė spaudai paneigė, kad vyriausybės strategijoje būta kokių nors pokyčių. Anot jos, Londonas, kaip ir anksčiau, yra įsitikinęs, kad „sprendimus, kaip bus leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai, turi priimti Jungtinės Karalystės vyriausybė“.

„Visais šiais klausimais bus deramasi“, – pridūrė ji.

Tuo tarpu D. Davisas taip pat patvirtino, kad vyriausybė per dvejus metus, kol tęsis išstojimo iš ES procesas, sieks susitarti ir dėl pasitraukimo sąlygų, ir dėl būsimų prekybos santykių.

Vyriausybė yra skelbusi, kad oficialų pranešimą apie ketinimus pasitraukti iš ES ketina paskelbti iki kovo pabaigos.

D. Davisas pažymėjo, kad išstojimo procedūra anksčiau nebus inicijuota.

„Visą šį laikotarpį – 121 dieną – skirsime tam, kad galėtume suformuluoti mums palankiausią politiką, o po to tą bendrą politiką pateiksime Europos Sąjungai“, – pareiškė jis.

Prieš birželį įvykusį ES referendumą D. Davisas ir kiti aktyviausi „Brexit“ rėmėjai kaip vieną iš argumentų už pasitraukimą iš ES minėjo didžiules pinigų sumas, kurias šalis turi mokėti į bendrijos biudžetą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų