Britai smurtą prieš neformalus traktuos kaip neapykantos nusikaltimus

Policija pradėjo registruoti atakas prieš jaunimo subkultūrų narius: gotus, pankus, emo ir kitus neformalus. Nuo šiol šie užpuolimai bus traktuojami kaip neapykantos nusikaltimai, skelbia BBC.

Didžiojo Mančesterio policija tapo pirmąja Didžiojoje Britanijoje teisėsaugos institucija, pradėjusia nusikaltimus prieš neformalus registruoti atskirai.

Iki šiol neapykantos nusikaltimais buvo laikomi atvejai, kai smurtą ar patyčias išprovokuodavo aukos rasė, religija, neįgalumas, seksualinė orientacija ar transseksualumas.

Pranešama, kad teisėsaugos požiūrį pavyko pakeisti Didžiojo Mančesterio policijai pradėjus bendradarbiauti su viena labdaros organizacija po 2007 metais įvykdytos dvidešimtmetės gotės Sophie Lancaster nužudymo.

Mergina buvo užpulta Bacupo parke, Lankašyre, kartu su draugu Robertu Maltby. Užpuolimo priežastimi tapo poros apranga.

Mergina buvo suspardyta ir sutrypta, kai apsikabino savo stipriai sumuštą vaikiną.

R. Maltby pavyko iš dalies pasveikti nuo patirtų sužalojimų, tačiau S. Lancaster patyrė komą ir po kelių dienų mirė ligoninėje.

Po merginos mirties jos draugai ir šeima įkūrė Sophie Lancester vardo fondą. Ši labdaros organizacija vykdo kampaniją, siekiančią pakeisti neigiamas visuomenės nuostatas subkultūrų ir kitaip atrodančių žmonių atžvilgiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų