Brazilijos rytuose esančiame kalėjime administracija kaliniams pasiūlė kelis būdus, kaip sumažinti savo bausmės atlikimo laiką. Jie gali išeiti į laisvę ankščiau, jei ant specialių treniruoklių gamins energiją žibintams, esantiems vietinėje krantinėje ir skaitys knygas, praneša Associated Press.

Šios programos, kuri buvo paleista prieš du mėnesius, idėją pasiūlė kalėjimo administracijai pasiūlė teisėjas Jose Enrique Mallmannas.

Už tris 8 h trukmės darbo naktis, praleistas ant elektros energiją gaminančių treniruoklių, bausmės trukmė sumažėja viena diena. Kol kas programoje dalyvauja tik trys kaliniai, nes kalėjime nėra pakankamai treniruoklių, kad galima būtų padidinti dalyvių skaičių.

Kalinių gaminamos elektros energijos užtenka 10 krantinės žibintų darbui.

„Mes visas dienas leidome uždaryti kamerose, matėme saulės spindulius tik dviejų valandų bėgyje per parą. Dabar mes laiką leidžiame gryname ore, kad galėtume pagaminti elektros energiją miestui ir tuo pačiu artėjame prie laisvės“, - apie savo jausmus papasakojo vienas iš programos dalyvių, kuris penkis su pusę metų kali už tai, kad apiplėšė konditerijos parduotuvę.

Taip pat kalėjime galima išpirkti kaltę skaitant knygas: kiekvienais metais iš kalinių bausmės termino už 12 perskaitytų knygų atimama po pusantro mėnesio bausmės. Kad įsitikintų, kad kaliniai iš tiesų skaitė knygas, administracija prašo kalinių rašyti rašinius apie kiekvieną perskaitytą kūrinį.


Rašyti komentarą...
štai
2012-07-11 17:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai kur pavyzdys ....kalinio jėgą panaudoti geriems darbams
Atsakyti
0

n
nataly
2012-07-11 21:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal būt artėja laikas kai korumpuoti teisėjai ir prokurorai ir Lietuvoje gamins elektrą, pajėgumai būtų labai dideli, nereiktų statyti AE
Atsakyti
0

K
Kasandra
2012-07-12 15:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia visus korumpuotuosius, prie lovio sėdinčius ir iš lietuvių kišenės ėdančius, įdarbinti šitaip! Nereikėtų Lietuvai į milžiniškas skolas bristi ir savo vaikų gyvenimus užstatyti!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų