naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Brazilijos sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad šalyje patvirtinti pirmieji du užsikrėtimo naujos omikron atmainos pandeminiu koronavirusu atvejai, susiję su keliautojais iš Pietų Afrikos.

Tai taip pat pirmieji užsikrėtimo omikron atmaina atvejai Lotynų Amerikoje.

San Paulo valstijos sveikatos apsaugos sekretoriatas pranešė, kad 41 metų vyras ir 37 metų moteris yra izoliuoti. Jiems testai  buvo atlikti lapkričio 25 dieną; tuo metu jiems pasireiškė nesunkūs ligos simptomai.

Sekretoriato pareiškime sakoma, kad abu šie keliautojai į Braziliją atvyko lapkričio 23 dieną ir prieš kelionę, numatytą dviem dienomis vėliau, pasidarė PGR testą. Teigiami testų rezultatai buvo gauti Gvaruljoso tarptautiniame oro uoste netoli San Paulo, prieš skrydį atgal į Pietų Afriką.

„Gavus teigiamus [testų] rezultatus šiai porai nurodyta toliau izoliuotis namie. Abu juos stebi valstijos ir municipaliteto [pareigūnai], taip pat jų šeimų nariai“, – pranešė San Paulo valstijos sveikatos apsaugos sekretoriatas. Jis pridūrė, kad nė vienas iš šių dviejų asmenų nėra užsiregistravęs valstijos skiepijimosi platformoje.

REKLAMA

„Pradinis tyrimas neparodė, kad jie buvo pasiskiepiję [ir] kur nors kitur“, – nurodoma pranešime.

San Paulo merijos sveikatos apsaugos sekretoriatas informavo, kad minima pora gyvena Pietų Afrikoje ir lankėsi Brazilijoje. Jų pilietybė nenurodoma.

REKLAMA

Nuo sekmadienio Brazilijos pareigūnai tiria dar vieną galimą užsikrėtimo omikron atmaina atvejį.

Pirmieji omikron varianto atvejai Lotynų Amerikoje patvirtinti šiam regionui jau ir taip smarkiai nukentėjus nuo COVID-19 pandemijos. Vien Brazilijoje užregistruota daugiau kaip 600 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų, nors analitikai mano, kad tikrasis pandemijos aukų skaičius šioje šalyje yra daug didesnis.

Brazilija nereikalauja, kad į šalį atvykstantys užsienio keliautojai būtų pasiskiepiję nuo COVID-19.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų