Brangiausią pasaulyje vaistą dalins nemokamai: surengs loteriją

Šveicarų vaistų gamintojai „Novartis AG“ pradėjo nemokamai dalinti paties brangiausio vaistinio preparato pasaulyje „Zolgensma“ dozes. Jis bus skirstomas loterijos principu, o dėl tokio požiūrio į pacientus susilaukė ir kritikos. 

„Zolgensma“ yra naudojamas vaikų stuburo raumenų atrofijos gydymui, tačiau kol kas leidimas jais prekiauti yra gautas tik JAV. Vienos dozės kaina – 2,1 mln. dolerių, rašoma „The Wall Street Journal“. 

Nemokamos produkcijos tiekimo programa yra numatyta kitoms šalims, kuriose šis vaistas dar nėra leidžiamas parduoti. Kai kurių šalių teisė leidžia vartoti vaistus, jeigu jie yra tiekiami nemokamai. Šveicarų gamintojai planuoja tiekti iki 100 dozių per metus, o jų gavėjai bus atrenkami atsitiktiniu būdu. 

Dėl tokio požiūrio kai kurie pacientai kritikuoja „Novartis“. WSJ pažymima, kad panašiais atvejais medicinos bendrovės kiekvieną užklausą vertina atskirai, vertinant galimą naudą ar žalą nuo gydymo. 

„Novartis“ atstovai pasakojo, kad nusprendė dalinti savo kuriamus vaistus loterijos principu dėl „pernelyg sudėtingų atrankos kriterijų“. Jų teigimu, selektyvus skirstymas taip pat gali nulemti tam tikros grupės žmonių diskriminaciją. Toks sprendimas, anot jų, buvo priimtas pasikonsultavus su ekspertais. 

„Bet kokiu atveju mes turime reikalų su sudėtinga etine dilema. Deja, idealaus sprendimo čia nėra“, – WSJ cituojamas „Novartis“ atstovas. 

Maža to, „Novartis“ susidūrė su vaisto gamybos plėtros problemomis. Šiuo metu jis yra gaminamas tik vienoje JAV gamykloje, tačiau jau kitais metais žadama atidaryti dar dvi gamybos linijas. 

WSJ duomenimis, vien Europoje šiuo metu 1,6 tūkst. vaikų kenčia nuo sunkios stuburo raumenų atrofijos. Tikslus skaičius, kiek tokių pacientų yra visame pasaulyje, nėra aiškus.

           


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų