„Blogiausias scenarijus“ pildosi: „Huawei“ lieka be „Android“

Praėjusią savaitę telekomunikacijų pasaulį sukrėtė JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas įtraukti į „juodąjį sąrašą“ kinų technologijų gigantus „Huawei“. „Reuters“ praneša, kad „Google“ nutraukia savo bendradarbiavimą su kinais, o tai reiškia, kad ateityje kinų gaminami įrenginiai nebeturės galimybės naudotis „Android“ privalumais.

Anot naujienų agentūros kalbinto šaltinio, susipažinusio su situacija, „Google“ iškart nutraukia bet kokį bendradarbiavimą su „Huawei“, kuris reikalauja programinės ar telekomunikacijų įrangos perdavimo. Tai reiškia, kad „Huawei“ vartotojai nebeteks teisės naudotis tokiomis „Google“ paslaugomis, kaip „Play Store“ ar „Google Drive“.

Skelbiama, kad informacija apie konkrečius veiksmus dar yra aptarinėjama „Google“ viduje, tačiau draudimas naudotis „Google“ produkcija reikštų, kad kinams beliktų tik atviro kodo „Android Open Source Project (AOSP)“. Naujuose įrenginiuose, kuriuos nuo draudimo įsigaliojimo išleistų „Huawei“, nebegalima būtų gamykliškai įdiegti „Play Store“ parduotuvę, nei „Gmail“ ar „Chrome“ programas.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, koks likimas laukia jau pagamintų telefonų. Tikėtina, kad dabartiniai „Huawei“ telefonai nebus paveikti draudimo, tik ateities modeliai.

Tačiau dabar gaminami ar anksčiau pardavinėti įrenginiai gali susidurti su programinės įrangos atnaujinimo problema – metų pabaigoje turintis pasirodyti „Android Q“ „Huawei“ telefonų gali jau ir nebepasiekti.

Bet kokiu atveju, „Google“ operacinės sistemos ir techninio palaikymo netekimas bus didelis smūgis kinų gamintojams. Bendrovė jau anksčiau skelbė, kad jie turi „planą B“, jeigu negalėtų naudotis „Android“ sistema. Tačiau, kaip tai paveiks pirkėjus nesunku nuspėti – milijonai vartotojų yra pripratę prie „Google“ teikiamų produktų privalumų.

Patys „Huawei“ atstovai tokią baigtį buvo įvardiję kaip „blogiausią scenarijų“. Atrodo, kad jis pradėjo pildytis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-05-20 00:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dear didessnis smugis bus Googlui. Kinija Gali sukurti ir savo operacine sisters, kuri tures automatiskai 1.5 mlrd. rinka
Atsakyti
-1

A
Agnė
2019-05-20 00:27:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie absurdiški sprendimai prives prie to, kad pati Kinija sukurs kažką panašaus, tad google patirs labai daug nuostolių. Normalu, kad nė viena šalis negali varžytis su kinais, nes nė viena negali pirkėjui pasiūlyti gerų telefonų už normalią kainą.
Atsakyti
-3

G
Gintaras
2019-05-20 02:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bandymas pašalinti konkurentą. Amerika visada konkurentus šalina, tik garsiai šaukia apie demokratiją ir laisvą konkurenciją. Praras pelno pasekmėje ir pati Google. O jei kinai sugalvos dar geresnę alternatyvą nei Google , tai iš viso bus krachas. Visi labai "važiuoja" ant Huawei ir vien dėl to, kad už tokią kainą labai gera įranga. O dėl to labiausiai ir skauda širdį amerikiečiams. Patys iš sovietų yra pavogę ir internetą, ir kompiuterius. Jei ne tuometinė partija, nusprendusi kad sovietiniams žmonėms tokių dalykų nereikia, tai dar 1964 m TSRS būtų pradėjusi naudoti internetą ir kompiuterius. JAV pamatė pavojų ir tuo pačiu galimybę užsidirbti ir valdyti, todėl progos nepraleido viską pasisavinti. Taip ir čia vyksta, tiesiog nepageidaujamą reikia išstumti.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų