REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Izraelio aviacijos smūgio, per kurį Gazos Ruože žuvo septyni užsienio pagalbos darbuotojai, JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį griežtai papriekaištavo Izraeliui.

Po Izraelio aviacijos smūgio, per kurį Gazos Ruože žuvo septyni užsienio pagalbos darbuotojai, JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį griežtai papriekaištavo Izraeliui.

REKLAMA

„Tai nėra pavienis incidentas“, – sakoma antradienio vakarą paskelbtame rašytiniame J. Bideno pareiškime.

„Šis konfliktas yra vienas iš blogiausių pastaruoju metu pagal tai, kiek žuvo pagalbos darbuotojų“, – sakė J. Bidenas, pridurdamas, kad tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl taip sudėtinga Gazos Ruože skirstyti humanitarinę pagalbą.

Izraelis padarė nepakankamai, kad apsaugotų pagalbos darbuotojus, bandančius suteikti civiliams gyventojams be galo reikalingą pagalbą, – sakė J. Bidenas. – Tokių incidentų, kaip vakarykštis, tiesiog neturi būti.“

„Izraelis taip pat nepadarė visko, kad apsaugotų civilius gyventojus, – tęsė J. Bidenas. –Jungtinės Valstijos ne kartą ragino Izraelį atskirti karines operacijas prieš „Hamas“ nuo humanitarinių operacijų, kad būtų išvengta civilių aukų.“

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienio vakarą per Izraelio aviacijos smūgį žuvo Gazos Ruože veikiančios pagalbos organizacijos „World Central Kitchen“ (WCK) darbuotojai – Didžiosios Britanijos, Australijos, Lenkijos piliečiai, JAV ir Kanados dvigubą pilietybę turintis asmuo ir palestiniečiai.

REKLAMA

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu kalbėjo apie „tragišką atvejį, kai mūsų ginkluotosios pajėgos netyčia smogė nekaltiems žmonėms Gazos Ruože“.

Generalinio štabo viršininkas Herzi Halevi, remdamasis preliminariu įvykių tyrimu, teigė, kad ataka įvyko dėl „neteisingo identifikavimo“ problemos.

H. Halevi sakė, kad incidentą tirs „nepriklausoma institucija“, tyrimas bus baigtas artimiausiomis dienomis, o jo išvadomis bus pasidalinta su WCK ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

J. Bidenas paragino skubiai atlikti tyrimą ir paskelbti jo rezultatus. Jis teigė, kad yra „pasipiktinęs ir prislėgtas“ dėl savanorių žūties. „Jie tiekė maistą alkstantiems civiliams karo įkarštyje. Jie buvo drąsūs ir pasiaukojantys. Jų mirtis yra tragedija“, – sakė JAV prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugėja kritikos Izraelio pertekliniam atsakui – turint omenyje didėjantį civilių aukų skaičių ir katastrofišką humanitarinę padėtį Gazos Ruože – be kita, ko, ir iš jo svarbiausių sąjungininkių JAV.

J. Bidenas ir jo administracija ilgą laiką susilaikė nuo viešų prieštaravimų, tačiau pastarosiomis savaitėmis ėmė vis labiau griežtinti toną Izraelio vadovybės atžvilgiu.

Santykiai tarp partnerių, įskaitant J. Bideną ir B. Netanyahu, yra labai įtempti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų