• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijos karalius Albertas II atsisako sosto

(papildyta 20:15)

Du dešimtmečius valdęs šalį, Belgijos karalius 79-erių Albertas II trečiadienį paskelbė atsisakąs sosto savo sūnaus 53-ejų Philippe'o (Filipo) labui.

REKLAMA
REKLAMA

 

"Aš ketinu atsižadėti sosto liepos 21 dieną", - pareiškė monarchas savo kalboje, tiesiogiai transliuotoje tautai iš karališkųjų rūmų.

REKLAMA

"Karaliavau 20 metų, manau dabar laikas perduoti deglą kitai kartai, - pasakė Albertas II. - Princas Philippe'as yra pasirengęs pakeisti mane".

Karalius pažymėjo, kad jo "amžius ir sveikata" nebeleidžia jam eiti savo pareigų taip, kaip jis norėtų.

Princas Philippe'as, studijavęs Oksforde, Trejybės koledže (Trinity College), ir Stanfordo universitete, jau yra vadovavęs Belgijos prekybos delegacijoms, kurios lankėsi Jungtinėse Valstijose, Kinijoje, Tailande. Jis turi keturis vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūtį sueitų 20 metų, kaip Albertas II valdo 10,5 milijono gyventojų turinčią karalystę. Šalis liepos 21-ąją švenčia nepriklausomybės dieną, kuri, daugelio nuomone, yra tiesiog ideali diena karaliui perduoti skeptrą.

Albertas II atliko svarbų vaidmenį savo nedidelės kelių kalbų suskaldytos šalies politiniame gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam vadovaujant, susipriešinę politikai 2011-ųjų pabaigoje pagaliau susitarė dėl vyriausybės - iki šio susitarimo šalis net 541 dieną gyveno be vyriausybės.

1831 metais Belgija tapo nepriklausoma nuo Nyderlandų.

Albertas yra antrasis karaliaus Leopoldo III (1901-1983) ir Švedijos princesė Astridos (1905-1935) sūnus, karūnuotas po savo vyresniojo įpėdinio neturėjusio brolio karaliaus Baudouino (Bodueno) mirties 1993 metais. Jis turi tris vaikus.

REKLAMA

1999 metais Belgijos žiniasklaida paskelbė, kad Albertas II turi ir ketvirtą vaiką, dukterį, iš nesantuokinių ryšių septintajame dešimtmetyje. Tačiau karališkieji rūmai neigė šiuos gandus.

Nuo nepriklausomybės paskelbimo Saksonijos-Koburgo ir Gotos konstitucinė monarchija turėjo šešis karalius ir buvo vadinama paprastai - Belgijos karališkaisiais rūmais.

REKLAMA

Monarcho pareigos - atstovauti Belgijai savo šalyje ir užsienyje valstybinių vizitų, prekybos misijų, aukšto lygio tarptautinių susitikimų metu, domėtis Belgijos visuomene, kultūra ir verslu.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų