Barackas Obama įvardijo didžiausią savo klaidą

JAV prezidentas Barackas Obama sako, kad jo didžiausia klaida per abi kadencijas – kad nebuvo suplanuotas atsakas įvykiams po Libijos diktatoriaus Muamaro Kadhafi nuvertimo, kai ta šalis nugrimzdo į chaosą ir buvo palikta viena kovoti su ekstremistais.

8

Televizijos „Fox News“ sekmadienį parodytame interviu, kai buvo paprašytas įvardyti savo kadencijos „didžiausią klaidą“, B.Obama sakė, kad ja tikriausiai reikėtų laikyti „nesugebėjimą parengti plano dienai po (M.Kadhafi nužudymo), kai, manau, būtų buvę teisinga įsikišti Libijoje“.

B.Obama ne kartą yra pripažinęs, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai galėjo labiau pasistengti, kad neleistų Libijai nugrimzti į chaosą po NATO palaikomo sukilimo, kurį vainikavo M.Kadhafi nuvertimas ir nužudymas 2011 metais.

Praeitą mėnesį duodamas platų interviu žurnalui „The Atlantic“ jis sakė apgailestaujantis dėl nepakankamų Vašingtono veiksmų po to sukilimo, apibūdindamas padėtį Libijoje kaip „makalynę“.

B.Obama taip pat aštriai kritikavo Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Davidą Cameroną ir buvusį Prancūzijos lyderį Nicolas Sarkozy dėl jų vaidmens Libijos kampanijoje, ypač pabrėždamas, kad D.Camerono dėmesys greitai nukrypo kitur.

REKLAMA

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Barackas Obama įvardijo didžiausią savo klaidą

Šalis nugrimzdo į anarchiją

Po M.Kadhafi nužudymo Libiją faktiškai apėmė anarchija – valdžią šalyje perėmė besivaržančios ginkluotos grupės, besivaržančios dėl įtakos. Šalyje taip pat įsitvirtino džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Jungtinių Tautų palaikomos vienybės vyriausybės vadovas anksčiau šį mėnesį atvyko į Tripolį, stengdamasis užsitikrinti palaikymą savo administracijai.

Liūdniausias įvykis ir didžiausias pasiekimas

Paklaustas „Fox News“, koks blogiausias momentas buvo per jo darbą Baltuosiuose rūmuose, prezidentas pažymėjo, kad tai buvo diena, kai jis nuvyko į Niutauno miestą Konektikute po 2012 metų gruodį įvykusių šaudynių Sendi Huko pradinėje mokykloje, kurių aukomis tapo 20 vaikų ir šešios suaugusios darbuotojos.

Na, o koks jo didžiausias pasiekimas? – „Ekonomikos išgelbėjimas nuo didelės depresijos.“

Atsakydamas į klausimą, kokia diena Baltuosiuose rūmuose jam buvo maloniausia, B.Obama sakė, kad geriausiai jautėsi, kai buvo priimtas įstatymas dėl sveikatos apsaugos sistemos reformos.

„Sėdėjome Trumano balkone su visais darbuotojais, kurie taip uoliai to siekė, ir žinojau, ką tai reikš šeimoms, su kuriomis buvau susipažinęs, kurios negalėjo naudotis sveikatos apsauga“, – aiškino prezidentas.

Paklaustas, ko labiausiai laukia po to, kai paliks postą ateinančiais metais, B.Obama atsakė: „Galėti išeiti pasivaikščioti lauke.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų