naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos šeštadienį pareiškė „griežtai smerkiančios“ Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą.

Jungtinės Valstijos šeštadienį pareiškė „griežtai smerkiančios“ Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą.

REKLAMA

„Šis paleidimas nereikalingai didina įtampą ir gali destabilizuoti saugumo padėtį regione“, – rašoma Baltųjų rūmų paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad „Jungtinės Valstijos imsis visų būtinų priemonių, siekdamos užtikrinti Amerikos žemės, Korėjos Respublikos [Pietų Korėjos] ir Japonijos sąjungininkų saugumą“.

Seulas ir Tokijas kiek anksčiau pranešė, kad Šiaurės Korėja šeštadienį paleido tarpžemyninę balistinę raketą, kuri nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Šią raketą – pirmąją per septynias savaites – Pchenjanas paleido likus kelioms dienoms iki bendrų Seulo ir Vašingtono mokomųjų pratybų, kuriose daugiausia dėmesio bus skiriama „bendram valdymui ir reagavimui su Vašingtono branduolinėmis priemonėmis“ Pchenjano branduolinės atakos metu. 

REKLAMA

Japonijos ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius Hirokazu Matsuno (Hirokadzus Macunas) žurnalistams pareiškė, kad Šiaurės Korėja „paleido vieną tarpžemyninę balistinę raketą“, kuri skrido apie 66 minutes, kol nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

REKLAMA

Japonijos gynybos ministras Yasukazu Hamada (Jasukadzus Hamada) sakė, kad ši raketa gali būti pajėgi įveikti 14 tūkst. km atstumą, o tai reiškia, kad ji galėtų smogti bet kokiam taikiniui JAV žemyninėje dalyje.

Seulo ginkluotosios pajėgos naujienų agentūrai AFP pranešė susekusios raketos paleidimą ir nurodė, kad ji nuskrido maždaug 900 kilometrų.

„Pietų Korėjos ir JAV žvalgybos institucijos šiuo metu atidžiai nagrinėja išsamias [raketos] specifikacijas“, – rašoma Pietų Korėjos kariuomenės pranešime.

REKLAMA

Karinė įtampa Korėjos pusiasalyje išaugo po to, kai Pchenjanas pareiškė tapęs „negrįžtama“ branduoline valstybe ir ėmėsi kone kas mėnesį rengti sankcijas pažeidžiančius branduolinių ginklų bandymus. 

Reaguodamas į tai, Seulas suintensyvino bendras karines pratybas su svarbiausiu saugumo sąjungininku Vašingtonu, taip siekdamas nerimaujančią šalies visuomenę galutinai įtikinti, kad Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios sustabdyti Šiaurės Korėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų