• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Gazos Ruožo, vykstant Izraelio karui su „Hamas“, evakuota daugiau kaip 300 amerikiečių, JAV gyventojų ir jų šeimų narių, sekmadienį pranešė Baltieji rūmai.

Iš Gazos Ruožo, vykstant Izraelio karui su „Hamas“, evakuota daugiau kaip 300 amerikiečių, JAV gyventojų ir jų šeimų narių, sekmadienį pranešė Baltieji rūmai.

REKLAMA

Pastarosiomis dienomis vykdyta evakuacija buvo „gana intensyvių derybų su visomis su šiuo konfliktu susijusiomis šalimis“ rezultatas, televizijai CBS sakė Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotojas Jonathanas Fineris.

Nepaisant šių pastangų, Jungtinės Valstijos mano, kad Gazos Ruože tebėra nemažai amerikiečių, pridūrė jis.

„Akivaizdu, kad tai yra pagrindinis prioritetas, kurį ir toliau ketiname spręsti, kol kiekvienas norintis išvykti amerikietis galės tai padaryti“, – sakė J. Fineris.

Trečiadienį po kelias savaites trukusio karo atsidarė Rafos sienos perėjimo punktas iš Gazos Ruožo į Egiptą, iš kurio išvyko sužeisti palestiniečiai ir dvigubą pilietybę turintys žmonės, desperatiškai norintys pabėgti nuo Izraelio bombardavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Egiptas pareiškė, kad šalis padės iš karo nuniokoto Gazos Ruožo evakuoti apie 7 000 užsienio piliečių ir dvigubą pilietybę turinčių asmenų, tačiau „Hamas“ vėlai šeštadienį pareiškė, kad stabdo užsieniečių evakuaciją į Egiptą po to, kai Izraelis atsisakė leisti perkelti kai kuriuos sužeistus palestiniečius į Egipto ligonines.

REKLAMA

Aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas penktadienį apkaltino „Hamas“ piktnaudžiavimu JAV sudarytu susitarimu dėl sienos perėjimo punkto atidarymo, siekiant išvesti savo kovotojus iš Gazos Ruožo.

Pareigūnas sakė, kad „Hamas“ pateikė sužeistų palestiniečių, kuriuos ketinama evakuoti, sąrašą, kuriame trečdalis pavardžių yra „Hamas“ narių ir kovotojų.

Baltieji rūmai anksčiau pranešė, kad trečiadienį ir ketvirtadienį evakavosi beveik 80 JAV piliečių ir jų šeimų narių.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis Gazos Ruožo bombardavimą pradėjo po to, kai spalio 7 dieną per sieną įsiveržę „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo daugiau nei 9,7 tūkst. žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų