Baltieji rūmai: bin Ladeno sūnus nukautas per JAV operaciją

Baltieji rūmai šeštadienį paskelbė, kad Hamza bin Ladenas, velionio „al Qaeda“ lyderio sūnus, vaidinęs vis svarbesnį vaidmenį šioje teroristinėje organizacijoje, buvo nukautas per JAV kontrteroristinę operaciją Afganistano ir Pakistano regione.

Prezidento Donaldo Trumpo vardu paskelbtame trumpame pareiškime daugiau detalių nepateikiama, todėl neaišku, kada H. bin Ladenas buvo nukautas ar kaip JAV patvirtino jo žūties faktą.

JAV pareigūnai yra sakę, jog yra požymių, kad minėtą operaciją įvykdė CŽV, o ne amerikiečių kariškiai. CŽV atsisakė komentuoti, ar yra su tuo susijusi.

Baltųjų rūmų pareiškime sakoma, kad H. bin Ladeno žūtis „pakerta svarbią operatyvinę grupuotės veiklą“. Nurodoma, kad O. bin Ladeno sūnus „buvo atsakingas už planavimą ir bendravimą su įvairiomis teroristinėmis grupėmis“.

JAV pareigūnai, kurie nenorėjo skelbti savo pavardžių, remdamiesi žvalgybos pranešimais šią vasarą reiškė įtarimus, kad H. bin Ladenas yra negyvas.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis rugpjūčio pabaigoje, regis, patvirtino H. bin Ladeno žūties faktą.

„Aš taip supratau“, – sakė M. Esperis interviu televizijai „Fox News“ paklaustas, ar Hamza bin Ladenas yra negyvas.

„Detalių aš nežinau. Net jeigu žinočiau, nežinau, kiek jų galėčiau atskleisti jums“, – tuomet pridūrė jis.

Rugpjūčio pradžioje JAV žiniasklaida, cituodama JAV žvalgybos pareigūnus, pranešė, kad H. bin Ladenas žuvo kažkuriuo metu per pastaruosius dvejus metus – per operaciją, prie kurios prisidėjo Jungtinės Valstijos.

Tačiau D. Trumpas ir kiti aukšto rango pareigūnai tuomet atsisakė viešai patvirtinti arba paneigti šiuos pranešimus.

15-asis iš 20 O. bin Ladeno vaikų, kurį jam pagimdė trečioji žmona Hamza ir kuriam dabar turėjo būti maždaug 30 metų, „iškilo kaip „al Qaeda“ tinklo“ lyderis, vasario mėnesį skelbė JAV Valstybės departamentas, pasiūlydamas 1 mln. dolerių (0,9 mln. eurų) premiją už jo galvą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų