• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalia šiaurinės Ukrainos sienos nelegalių migrantų grupę sulaikė ir prie sienos atvežė Baltarusijos pasieniečiai, praneša Ukrainos valstybės sienos tarnyba.

Šalia šiaurinės Ukrainos sienos nelegalių migrantų grupę sulaikė ir prie sienos atvežė Baltarusijos pasieniečiai, praneša Ukrainos valstybės sienos tarnyba.

REKLAMA

„Baltarusijos Respublika ir toliau remia dirbtinai sukurtą migracijos krizę ir sąmoningai kuria sąlygas migrantams neteisėtiems bandymams kirsti sieną.

Tokioms provokacijoms Ukrainos pasieniečiai kartu su kitomis teisėsaugos institucijomis ruošiasi nuo praėjusių metų, nors nuo to labiausiai kenčia ES šalys. Ne kartą buvo pabrėžta, kad kaimyninė šalis gali bet kada pasiųsti migrantų srautus Ukrainos kryptimi. Pastebėtina, kad Baltarusijos pasieniečiai ir teisėsaugos pareigūnai aktyviai padeda migrantams nelegaliose kelionėse“, – skelbia Ukrainos valstybės tarnyba.

Vykdydami užduotis Ukrainos pasieniečiai pastebėjo iš Baltarusijos teritorijos vedantį takelį, aptiko ir sustabdė šešis užsieniečius. Kaip vėliau paaiškėjo, jie yra Pakistano ir Bangladešo piliečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaikyti vyrai pranešė, kad juos automobiliu iki sienos su Ukraina per Baltarusijos teritoriją nuvežė karine uniforma vilkintys asmenys. Manoma, kad tai Baltarusijos pasienio tarnybos atstovai. Skelbiama, kad migrantams buvo pasakyta, kuria kryptimi turi eiti.

REKLAMA

Be to, būdami Baltarusijos teisėsaugos pareigūnai organizavo jų nelegalų maršrutą, o neteisėtai kirtus valstybės sieną įsakė skambinti ir pranešti apie savo buvimo vietą.

Tai patvirtina ir žinutės užsieniečių telefonuose esančiuose pasiuntiniuose. Keliautojų teigimu, prieš tai jie nesėkmingai bandė patekti į Lenkiją, taip pat padedami Baltarusijos teisėsaugos pareigūnų.

„Tačiau migrantams nepasisekė ilga kelionė, iškart po nelegalaus sienos kirtimo juos sulaikė Ukrainos pasieniečiai.Šiuo metu sulaikyti nelegalai yra tikrinami, nustatomos visos pasikėsinimo nelegaliai kirsti sieną aplinkybės ir kas jiems padėjo tokioje kelionėje“, – nurodoma.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos pasienyje su Baltarusija apgręžtas 21 migrantas – VSAT

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžė 21 neteisėtai į šalį bandžiusį patekti migrantą, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje penktadienį fiksuoti 33 bandymai neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį ketvirtadienį neįleido 87 migrantų. 

Didžiausias apgręžimų skaičius šiemet fiksuotas rugsėjo 20 dieną, kai pasienyje apgręžti 135 migrantai. Daugiau migrantų neįleista tik pernai lapkričio 12 dieną, kai į šalies teritoriją neįleisti 144 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso į Lietuvą nuo šių metų sausio neįleista 10,7 tūkst. neteisėtų migrantų.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista 18,8 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir ES.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Prieš daugiau nei metus kilusį migrantų iš Baltarusijos antplūdį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų