Austrijos konservatorių lyderis Kurzas: galimas jauniausias lyderis pasaulyje

„Vunderkindas“, „Basti Fantasti“, „Mesijas“ – tai tik kelios pravardės, duotos Austrijos konservatorių lyderiui Sebastianui Kurzui (Sebastianui Kurcui), galimam jauniausiam lyderiui pasaulyje.

Liaudies partija (OeVP), kurią jos 31 metų lyderis pavertė griežtesnės linijos „judėjimu“, per sekmadienio rinkimus, kaip prognozuojama, gavo daugiausiai balsų – maždaug 31,5 procento.

„Daug žmonių į mūsų judėjimą dėjo dideles viltis, – sekmadienį vakare šalininkų jūrai Vienoje pasakė šis skaistaus veido vunderkindas. – Laikas nustatyti naują politinį stilių ... Šią atsakomybę priimu labai nusižeminęs.“

Tačiau galimas kitas jo žingsnis – koalicija su kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe), kuriai vadovauja Heinzas-Christianas Strache (Heincas-Kristianas Štrachė), galėtų jo spindesį kiek aptemdyti.

Vadovavimo OeVP perėmimą gegužės mėnesį „imperatorius Kurzas“ įvykdė greitai ir radikaliai.

Pirmiausia jis nutraukė dešimtmetį trukusią nesmagią koaliciją su socialdemokratais (SPOe). Tada jis pervadino OeVP, kurios spalva yra juoda, „turkio spalvos judėjimu“, užimančiu griežtą poziciją migrantų atžvilgiu ir švelnią poziciją dėl mokesčių.

REKLAMA

Strategija „pirmiausia – austrai“ iškėlė OeVP į pirmą vietą pagal populiarumą ir nulėmė kone roko žvaigždei prilygstantį S. Kurzo statusą.

Kur jis beeitų, gerbėjai, vilkintys turkio spalvos marškinėlius, skanduoja jo vardą, o moterys klausia, ar gali jį apkabinti.

Asmenukių sesijos su S. Kurzu, kuris visuomet vilki aptemptus kostiumus ir baltus marškinius, neretai trunka ilgiau kaip dvi valandas.

Palyginimai su Haideriu

Stebėtojai sako, kad tokios euforijos dėl kokio nors austrų politiko nebuvo nuo Joergo Haiderio (Jorgo Haiderio) laikų. Šis charismatiškas, bet prieštaringai vertinamas FPOe lyderis žuvo per automobilio avariją 2008 metais, kurią padarė būdamas išgėręs.

„Jo fenomenas nėra labai naujas ir primena ... lūkesčius, sietus su Joergu Haideriu“, – prieš rinkimus žurnale „Profil“ rašė žurnalistė Christa Zoechling (Krista Zėchlig).

Kampanijos reklamose, kuriose buvo vaizduojamas kopiantis į Alpes, S. Kurzas, panašiai kaip FPOe, žadėjo mažinti mokesčius ir biurokratiją, taip pat „sugrąžinti šią gražią šalį į viršūnę“.

„Laikas – dabar“, – skelbė rinkimų plakatai, kuriuose S. Kurzas svajingai žvelgia į tolį.

„Respublika su Kurzu gauna naują pradžią“, – sekmadienį naujienų agentūrai AFP džiūgaudamas sakė vienas jo šalininkų, 64 metų Werneris Schwabas (Verneris Švabas).

„Su juoda esi „karštas“

S. Kurzo, kaip permainų nešėjo, patrauklumas yra nepaprastas, juolab kad jis buvo svarbus sraigtelis politikos mašinoje, kurią dabar nori pertvarkyti.

Šis vienturtis mokytojos ir techninio darbuotojo sūnus, 2003 metais prisidėjo prie OeVP jaunimo sparno. Tapęs šios grupės vadovu jis sulaukė pašaipų dėl 2010 metų tarybos rinkimų kampanijos, kuri buvo vykdoma su šūkiu „Schwarz macht geil“ („Su juoda esi „karštas“).

S. Kurzas pozavo su menkai apsirengusiomis merginomis ant juodo visureigio „Hummer“ ir dalijo juodus prezervatyvus.

Nepaisant šios akibrokšto, buvęs teisės studentas kilo žaibišku greičiu: 2011 metais tapo integracijos sekretoriumi, o dar po dvejų metų, būdamas vos 27-erių – užsienio reikalų ministru.

REKLAMA

S. Kurzą, negailintį liaupsių Vengrijos populistui premjerui Viktorui Orbanui, už migrantų Balkanų kelio uždarymą 2016 metais naujienų svetainė „Politico“ paskelbė vienu įtakingiausių europiečių.

„Vieno žmogaus šou“

Šis politikas, labai saugantis savo privatumą ir viešumoje retai pasirodantis su ilgamete drauge Susanne (Zuzane),vykdė tokią pat nepriekaištingą kampaniją, kaip ir jo garsioji želė suteptų ir atgal sušukuotų plaukų šukuosena.

Net vadovavimo OeVP perėmimas, regis, buvo planuojamas mėnesius, rodo vienas nutekintas dokumentas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų