Australijos mieste dėl COVID-19 įvesta komendanto valanda

Australija naktį į sekmadienį įvedė komendanto valandą savo antrajame pagal dydį mieste, taip pat uždraudė žmonėms keliauti didesniais nei 5 km atstumais nuo savo namų, siekdama suvaldyti vis intensyvėjantį koronaviruso protrūkį, per kurį kasdien užsikrečia šimtai žmonių.

Paskelbdamas „nelaimės padėtį“, Viktorijos valstijos premjeras Danielis Andrewsas pareiškė, kad Melburnas iki rugsėjo 13 dienos pereis prie 4-ojo etapo apribojimų, atsižvelgiant į „nepriimtinai aukštą“ užkrato plitimo lygį bendruomenėse.

Šios taisyklės, kurios yra griežčiausios iš iki šiol taikytų Australijoje, reiškia, kad miesto gyventojams teks artimiausias šešias savaites laikytis komendanto valandos, galiosiančios nuo 20 iki 5 valandos. Tuo paros metu namus bus leidžiama palikti tik būtiniausių profesijų atstovams, taip pat žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ar tiems, kas rūpinasi kitais.

„Laikas atlaidumui, laikas įspėjimams ir atsargumui baigėsi“, – pažymėjo D. Andrewsas.

„Jei turite būti namuose ir jūsų ten nėra, jei užsikrėtėte virusu ir tiesiog tvarkote savo reikalus, su jumis bus elgiamasi griežtai. Ant kortos pastatytos žmonių gyvybės.“

Pradedant nuo šeštadienio vakaro, Melburno gyventojai gali sportuoti lauke tik valandą per parą ir nebegali keliauti didesniais nei 5 km atstumais nuo savo namų.

Kiekviename namų ūkyje tik vienam asmeniui kasdien leidžiama pirkti būtiniausias prekes, laikantis to paties griežto spindulio.

Dauguma Melburno mokinių ir studentų, sugrįžę į švietimo įstaigas vos prieš kelias savaites, nuo trečiadienio vidurnakčio vėl pereis prie nuotolinio mokymosi, o rengti vestuves bus apskritai uždrausta.

Plataus masto naujos priemonių imtasi, liepos pradžioje visame mieste įvedus karantiną, kuris visgi nepadėjo sustabdyti viruso plitimo. D. Andrewsas dėl to apkaltino žmones, nepaisančius nurodymus likti namuose.

Bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius 25 mln. gyventojų turinčioje Australijoje sekmadienį priartėjo prie 18 000. Nuo šio užkrato šalyje mirė jau 208 žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų