Ateiviai tikriausiai bus ne maži žali žmogeliukai, o mašinos, teigia SETI ekspertas

Kaip gali atrodyti ateiviai? Šis klausimas svarstomas gana dažnai, o žmonės populiarioje kultūroje paprastai juos vaizduoja kaip mažus žalius žmogeliukus, milžiniškas galvas ir kitus panašius padarus.

Tačiau Sethas Shostakas, Nežemiško intelekto paieškos instituto (angl. Search for Extraterrestial Intelligence (SETI) institute) Kalifornijoje direktorius, mano, kad jie gali atrodyti visiškai kitaip. Iš tiesų, jis galvoja, kad ateiviai yra panašesni į mašinas. Tokia pat linkme, panašu, juda ir žmonija.

„Pagalvokite apie tai, ką mes padarysime šiame amžiuje – mes išrasime mąstančias mašinas, – S. Shostakas sakė laidoje „Startalk“, kurią veda Neilas deGrasse‘as Tysonas, – Ateiviai galimai jau yra tai padarę, taigi tikrieji ateiviai tikriausiai primena mašinas.“

Žinoma, jis nemano, kad ateiviai yra vaikščiojantys ir kalbantys robotai. Jis turi omenyje, kad netolimoje ateityje tam tikros dirbtinio intelekto formos galės pačios, be žmonių įsikišimo, atlikti tam tikras funkcijas. Skriedamas kosmose, ir vienas tirdamas žvaigždes toli nuo namų, šis dirbtinis intelektas turės didelį šansą išlikti ilgiau nei jo biologiniai kūrėjai.

„Nuo technologijų, galinčių siųsti signalus į kosmosą, išradimo iki dirbtinio intelekto sukūrimo praėjo vos keli šimtmečiai, o šnekant kosminiu požiūriu, toks laiko tarpas yra nepaprastai trumpas, – elektroniniame laiške „IFLScience“ rašė S. Shostakas, – Todėl man atrodo, kad didžioji dalis intelekto visatoje yra dirbtinis.“

Laidos pradžioje S. Shostakas skundėsi, kad dauguma pranešimų apie pastebėtus NSO (Neatpažintas skraidantis objektas), atrodo, visus ateivius vaizduoja taip pat. O tokių atvejų yra daug – maždaug 10 000–20 000 per metus. Vyras taip pat pasakojo, kad pats susilaukia daug skambučių iš NSO entuziastų.


Rašyti komentarą...
a
asa
2021-03-08 21:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokias dar mastancias masinas isras ir zmones ka jis kliedi. jei atskristu is niekur nieko i zeme ir nusileistu kazkoks zondas, kaip i marsa issiuntus nasa. tai persike visi stovetu tie amerikieciai su visa nasa ir ziureti i vazynejanti keturati. bijotu isjungt, bijotu ir ardyt. o tas vazynetu matuotu dregme.
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2021-03-09 06:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Del laisves ir isnaudojimo, vergystes. Be isnaudojimo daug neuzdirbsi, gal net konkurencines kovos neatlaikysi. Vakarai, JAV praturtejo butent is kolonijines vergystes. O siandien JAV vardan neriboto vartojimo piktnaudziauja pinigu spausdinimo masina. O kai kazkoks Kadafis sumane kurti Aukso Dinara - sansu isgyventi jam neliko... Kita vertus, zmonems dazniausia ne morales, Teisybes reikia, o daugiau uzdirbti, kad graziau gyventi, daugiau vartoti. Heroizuodami SAVO pokario "laisves" kovotojus, lietuviai mielu noru vaziuoja i Iraka ir Afganistana uzdirbti kruvinu Judo pinigu, padedant JAV juos okupuoti, zudant Tikruosius laisves kovotojus. Taip ir gyvenam... Jokiu "kolchozu". Todel visatoje su tokiais kiauliasnukiais ner ko veikti. Ir del rimtesniu kontaktu su ateiviais svajoti per anksti.
Atsakyti
-1

G
Grigorij
2021-03-09 05:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, "skraidancios lekstes", kaip erdvelaiviai, tam nepriestarauja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų