"A.Moussai tarpininkavimo pastangos siekiant susitarimo neatnešė sėkmės", - sakė šaltinis.
Antradienį į Beirutą atvykęs A.Moussa bendravo tai su viena, tai su kita iš besivaržančių Libano stovyklų, kad būtų išspręsta šalį ištikusi krizė. Vėliau ketvirtadienį jis turėjo grįžti į Kairą.
Opozicija ministro pirmininko Fouado Sinioros (Fuado Sinioros) kabinetą paskelbė nelegaliu ir nuo gruodžio 1 dienos Beiruto centre rengia visą parą trunkančias protesto akcijas.
Antisiriškų pažiūrų lyderiai, kontroliuojantys kabinetą, atsisako nusileisti. Jie teigia, kad Sirija ir Iranas įgytų dar didesnės įtakos, jeigu jie nusileistų.
Pasak Libano politinių šaltinių, pagrindinis A.Moussos pasiūlymas buvo išplėsti F.Sinioros kabineto narių skaičių nuo 24 iki 30.
Tokiu atveju daugumos koalicija vyriausybėje turėtų 19 ministrų, opozicija - dešimt, o dar vienas ministras būtų neutralus.
Šaltiniai nurodė, kad didžiausia kliūtimi tapo ginčai, kas skirs neutralų ministrą - F.Siniora ar opozicija. Mat, trečdalis ir dar vienas ministras gali blokuoti sprendimus.
Per A.Moussos derybas buvo paliesti ir kiti ginčijami klausimai - pirmalaikiai prezidento ir parlamento rinkimai bei įstatymo, kuriuo būtų įsteigtas tarptautinis teismas įtariamiems buvusio ministro pirmininko Rafiko al-Hariri (Rafiko Haririo) žudikams teisti, priėmimas.
REKLAMA