Inkstų ligomis sergantys Birminghamo universitetinės ligoninės dializės skyriaus pacientai ketvirtadienį protestavo prieš ligoninės vadovybės planus sumažinti slaugos personalo ir medikų etatų.

Privati slaugos kompanija „Frenesius“ atleido net 29 slaugytojus ir slaugytojas įvairiose West Midlands ligoninėse. Vienas protesto akcijos iniciatorių ir dalyvių Ianas Meadas pasipiktinęs pasakoja, kad nuo tol, kai sumažėjo slaugytojų, kenčia ligoniai, vis vėliau prijungiami prie dializės aparatų.

Su šiuo pacientų teiginiu griežtai nesutiko kompanijos „Frenesius“ direktorius medicinos reikalams, daktaras Nickas Richardsas, kuris tvirtai teigia, jog pacientais rūpinamasi lygiai taip pat atidžiai, kaip ir ligtol. N.Richardsas tvirtina, kad kai kuriose ligoninėse personalo jau daug metų buvo ne daugiau, nei ligoninėse, kuriose personalo skaičius sumažintas tik dabar, ir ten esą niekuomet neiškilę pacientų priežiūros problemų.

Savo ruožtu I.Meadas tvirtina, kad nuo naujosios „tvarkos“ įvedimo pacientai po dializės namo grįžta kone vidurnaktį, nes nėra pakankamai personalo tinkamai ir pakankamai greitai visais jais pasirūpinti.

Birminghamo universitetinės ligoninės sveikatos tresto atstovas spaudai patikina, kad trestas stengiasi stebėti ir kontroliuoti galimus paslaugų kokybės pokyčius ligoninėse po „Frenesius“ sprendimo sumažinti slaugytojų, idant užtikrinti, kad kompanijos teikiamos paslaugos atitiks pasirašytosios sutarties sąlygas.

REKLAMA

Pacientų pasipiktinimo banga kilo jau sausio mėnesį, pirmiausiai – Sheffieldo sveikatos centre. Čia pacientams tartum iš giedro dangaus buvo nuleista naujiena, kad dėl sumažėjusio slaugytojų skaičiaus, jiems dializės seansai tebus atliekami popiet ir dėl finansinių problemų bei sumažėjus dializės reikalingų pacientų skaičiui, nebeliks vėlyvų dializės seansų. Daugelis pacientų tuomet sielojosi, kad iš jų atimama galimybė dirbti, dializę įterpiant į dienos vidurį.

Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų