Graikija skaičiuoja baisiausių per kelis dešimtmečius gaisrų kainą

Graikija ketvirtadienį skaičiuoja daugiausiai aukų per kelis pastaruosius dešimtmečius pareikalavusių miškų gaisrų kainą, o gelbėtojai ieškodami dingusiųjų toliau tikrina sudegusius namus ir automobilius.

Liepsnojantys Graikijos kurortai (nuotr. SCANPIX)

Pareigūnai patvirtino, kad žuvo mažiausiai 81 žmogus.

Ugniagesiai dar gesina ugnies židinius po beprecedenčio ugnies siautėjimo aplink Atėnus, o smarkiai kritikuojama vyriausybė paskelbė virtinę priemonių dėl kompensavimo nukentėjusiems žmonėms.

Pirmadienį kilę gaisrai užklupo vasarotojų pamėgtus pajūrio kaimus ir siautėjo taip įnirtingai, kad dauguma išsigelbėjusių žmonių vos spėjo kaip stovi pulti į jūrą.

REKLAMA

Išgyvenusieji pasakoja apie siaubingas scenas, įskaitant atvejus, kai savo namuose gyvos sudegė ištisos šeimos.

Vienas labiausiai nukentėjusio Mačio kaimo gyventojas tragediją pavadino „pragaro naktimi“.

Ugniagesių atstovas ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad gaisras netoli Kinetos 25 km į vakarus nuo Atėnų iš esmės valdomas, tačiau dar gesinami ugnies židiniai.

Vis dar nėra oficialių duomenų apie dingusių žmonių skaičių, bet ir dabar skelbiamas žuvusiųjų skaičius reiškia, kad tai buvo daugiausiai aukų pareikalavę gaisrai Graikijoje per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Tarp žuvusiųjų yra ką tik vedęs airis, Matyje leidęs medaus mėnesį. Jis žuvo gaisrui apėmus jo mašiną. Nors jo žmona Zoe sugebėjo pabėgti į paplūdimį netoliese, ji dėl nudegimų atsidūrė ligoninėje, pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida.

Gelbėtojų tarnybos atstovė sakė, kad ugniagesiai dar ieško žmonių, apie kurių dingimą pranešė giminaičiai.

Dingusiųjų giminaičių buvo paprašyta duoti DNR mėginių, kad pareigūnams būtų lengviau identifikuoti žuvusiuosius, pridūrė ji.

Gyventojų įkurtoje interneto svetainėje kaip dingusieji nurodomi 27 žmonės, įskaitant devynerių metų dvynes.

„Atleisti vyriausybės nuodėmes“

Pirmadienį vakare kilus gaisrams, siaubo apimtus gyventojus ir turistus liepsnos užklupo namuose, gatvėse, automobiliuose. AFP fotografai matė sudegusių žmonių ir jų augintinių.

187 žmonės buvo paguldyti į ligoninę; 71 jų, įskaitant maždaug 10 vaikų, trečiadienį vakare dar buvo gydomas. Daugumos šių sužeistųjų „būklė rimta“, sakė ugniagesiai.

REKLAMA

Be 10 tūkst. eurų artimiausiems žuvusiųjų giminaičiams, vyriausybė pažadėjo po 5 tūkst. eurų už apgadintą turtą.

Pradiniais pranešimais, gaisrai sunaikino ar smarkiai apgadino mažiausiai 300 namų.

Vyriausybės atstovas spaudai Dimitris Dzanakopulas paskelbė apie pagalbos fondą, į kurį galima aukoti. Kol kas jame yra 40 mln. eurų.

Tačiau šios priemonės nenumalšino visuomenės pasipiktinimo ir klausimų, kaip tokia nelaimė galėjo nutikti pačioje Atėnų pašonėje.


Rašyti komentarą...
T
Tai kaip
2018-07-26 18:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip veikė Graikijos civilinė gynyba? Kodėl nieko nekalbama apie gaisro plitimo prognozes ir kariškių pagalbą? Valdžios kompensacijos - neveikimo maskuotė...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų