28-erių moteris serga užsitęsusia koronaviruso forma: ligoninėje jos plaučiuose rado kraujo krešulių

28-erių moteris, koronavirusu užsikrėtusi prieš tris mėnesius, ragina sergančius užsitęsusia viruso forma, neignoruoti besitęsiančių simptomų, po to kai daktarai jos plaučiuose rado kraujo krešulių.

Airijoje gyvenanti 28-erių metų Rachelė Gunn, socialiniame tinkle „Instagram“ dalindamasi savo kovos su virusu patirtimi, paaiškino, kad 2020-ųjų spalio mėnesį užsikrėtusi virusu, ji lovoje išbuvo beveik dvi savaites.

Kai jau atrodė, kad ji pasveiko, prieš tai jokių sveikatos sutrikimų neturėjusi moteris grįžo į darbą, tačiau net praėjus trims mėnesiams ją vis dar kamuoja įvairios sveikatos problemos, dėl kurių ji ilgiau nei metus turės vartoti kraują skystinančius vaistus.

Tarp viruso sukeltų padarinių: kvėpavimo sunkumai, skonio praradimas ir galvos skausmas. Tačiau Rachelė pasakoja, kad gruodžio mėnesį ji pradėjo jausti nuolatinį nuovargį, širdies perplakimus, o lipdama laiptais moteris dusdavo.

Užsitęsusi koronaviruso forma vis dar retas reiškinys, ir tik 1 proc. Covid-19 pacientų sako, kad praėjus šešiems mėnesiams jie vis dar serga. Į statistiką įtraukus ir pacientus, kurie niekada nesirgo virusu, ar nesuprato, kad juo serga, šis procentas gali būti daug mažesnis.

Rachelė ragina kitus kreiptis į medicinos specialistus, jeigu jaučia užsitęsusios ligos formos simptomus.

Moteris paskelbė asmenukę, o jos aprašyme rašo: „*PRAŠAU PASIDALINTI* NEIGNORUOKITE POKOVIDINIŲ SIMPTOMŲ. Čia aš ligoninėje 2021 m. sausio 5 dieną su DAUGYBE plaučių embolijų (kraujo krešulių) abiejuose plaučiuose.“

Toliau ji aiškina: „Covid-19 užsikrėčiau 2020 m. spalį. Sirgau sunkiai, beveik  dvi savaites buvau lovoje, negalėjau kvėpuoti, buvau pavargusi, skaudėjo galvą ir visą kūną, ir t. t.“

Pasakodama, kad kai atrodė, kad blogiausias ligos etapas jau buvo praėjęs, ji nusprendė grįžti į darbą. Moteris savo sekėjams sakė greitai supratusi, kad jos sveikata dar tikrai nebuvo atsistačiusi.

REKLAMA

„Tris mėnesius jaučiau nuovargį, nerimą ir daug streso, sportuojant man skaudėjo plaučius, tačiau maniau, kad tai normalus sveikimo etapas. Aš jau beveik buvau grįžusi į savo ankstesnį gyvenimą, galėjau šiek tiek pasportuoti, ir iš to, ką skaičiau, man reikėjo nekreipti dėmesio į simptomus, nes jie ilgainiui praeis.

Gruodžio mėnesį moters būklė pablogėjo. Rachelė pasakoja, kad užlipus laiptais ji dusdavo taip, lyg būtų nubėgusi 5 km, ją išvargindavo net ėjimas į tualetą.

Ji taip pat patyrė migrenas, širdies perplakimus, nugaros skausmą ir nuolatinį nuovargį, nors miegodavo 15–16 valandų per parą.

Rachelė pasakojo: „Mano būklė negerėjo, ir mano mama liepė keliauti į skubios pagalbos skyrių. Aš nenorėjau, nes maniau, kad tai sukels per daug erzulio, juk taip kartais jaučiasi visi koronavirusu persirgę žmonės. Maniau, kad tiesiog esu pavargusi.“

„Atvykus į ligoninę, man buvo atlikta kompiuterinė tomografija, kuri parodė, kad mano plaučiai buvo PADENGTI plaučių embolijomis (kraujo krešuliais), o širdies raumenys – pažeisti. Mane paguldė į ligoninę trims paroms ir aš pradėjau gydymą kraują skystinančiais vaistais.“

„Dabar šiuos vaistus vartosiu dar mažiausiai metus, galbūt, net ilgiau. Padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika paveiks mano visą likusį gyvenimą. Man 28-eri, aš aktyvi, nerūkau, prieš tai neturėjau jokių sveikatos problemų.“

Ji paragino savo sekėjus dalintis jos istorija, tikėdamasi, kad kiti neignoruos savo simptomų.

Kaip teigia Anglijos Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS), dauguma žmonių nuo koronaviruso pasveiksta per 12 savaičių, o tikimybė jausti ilgalaikius simptomus nepriklauso nuo to, ar asmuo prieš užsikrėsdamas turėjo sveikatos sutrikimų, ar ne.

Daug vartotojų komentaruose po Rachelės įrašu gyrė moterį už pasidalinimą savo patirtimi.

„Esi nuostabi, kad pasidalinai. Koronavirusas yra absoliučiai bjaurus (pati juo užsikrėčiau ir sirgau kelis mėnesius), o tiek daug žmonių jo nesureikšmina. Tai pamoka, kurios reikia daugeliui. Tikiuosi, kad paveiksi. Rūpinkis savimi“, – rašė vienas komentatorius.

Kitas sakė: „Rachele, šis įspėjimas tikrai svarbus. Esu tikra, kad tau prireiks daug pastangų pasveikti, bet linkiu, kad tai įvyktų kuo greičiau, ir džiaugiuosi, kad tai buvo pastebėta laiku.“


Rašyti komentarą...
N
Nežinome kas mūsų plačiuose
2021-01-24 08:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano draugei ( ji dirbo stiuardese) ir rado kraujo krešulių plačiuose. Buvo uždrausta kurį laiką skraidyti..
Atsakyti
0

G
Grazina
2021-01-24 10:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas be nutiktų visiems korona apie kitas ligas jau nebe kalba daug kas užslėpto
Atsakyti
-1

V
Vidas
2021-01-24 00:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip nesuprantu kodel daktarai neliepia gerti aspirino, kam tai naudinga? Nežinantiems man po infarkto kai širdyje susidarė krešulys išraše aspirina kad skystintu kraują ir nesidarytu krešuliai
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (204)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų