naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusiais metais nustatyta 330 tūkst. neteisėtų Šengeno erdvės sienos kirtimų, tai – didžiausias skaičius nuo 2016-ųjų, rodo Šengeno barometro duomenys.

Praėjusiais metais nustatyta 330 tūkst. neteisėtų Šengeno erdvės sienos kirtimų, tai – didžiausias skaičius nuo 2016-ųjų, rodo Šengeno barometro duomenys.

REKLAMA

Pasak ketvirtadienį išplatinto Vidaus reikalų ministerijos pranešimo, šis skaičius yra 66 proc. didesnis lyginant su 2021 metais. Teigiama, jog beveik pusė visų neteisėtai atvykstančių migrantų naudojosi Vakarų Balkanų maršrutu, bei tai, jog per rytinę Europos Sąjungos (ES) sieną su Baltarusija į Bendrijos teritoriją praėjusiais metais pateko 1017 neteisėtų migrantų.

Šengeno barometras buvo pristatytas ES vidaus reikalų ministrų taryboje, joje dalyvavo ir vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas. Anot ministerijos, taryboje aptarta ES migracijos bei vizų politika bei Bendrijos pastangos teikti tikslinę pagalbą Ukrainai. 

"(...) viceministras pasveikino pirmininkaujančios Švedijos iniciatyvą įvertinti, kaip padaryti ES vizų politiką dar veiksmingesne“, – nurodoma pranešime.

REKLAMA

V. Dmitrijevo teigimu, ES vizų politika turi tapti ne tik migracijos kontrolės įrankiu, bet ir Bendrijos užsienio politikos instrumentu, veiksmingu svertu santykiuose su trečiosiomis šalimis.

REKLAMA

„ES neabejotinai reikalinga esminė migracijos politikos reforma, keičianti bendrijos taikomą praktiką, nes ES teisė jau kuris laikas neatitinka nūdienos realijų. Ji turi būti nukreipta į aiškių ir saugių teisėto atvykimo į ES būdų nustatymą, neteisėtos migracijos prevenciją ir traukos faktoriaus mažinimą“, – pranešime cituojamas viceministras.

Pasak V. Dmitrijevo, ES migracijos politikos efektyvumas labai priklauso nuo to, kaip sprendžiamas jos priežasčių klausimas, jis taip pat pabrėžė, kad neteisėtos migracijos valdymas turėtų prasidėti kilmės ir tranzito šalyse. 

REKLAMA

Tarybos dalyviai taip pat aptarė ir dėl karo prieš Ukrainą stipriai pasikeitusią ES saugumo aplinką bei naujas grėsmes.

„Geriausia ES saugumo garantija būtų Ukrainos pergalė. Todėl pagrindinis mūsų dėmesys turėtų būti skiriamas pačios Ukrainos įgalinimui. Taip pat labai svarbu suderinti Ukrainos stiprinimo ir vidaus saugumo sistemos tobulinimo siekius su integracijos į ES reikalavimais“, – teigia V. Dmitrijevas.

Pasak viceministro, ES taip pat turėtų labiau įsitraukti visuose regionuose, kur Rusija siekia stiprinti savo įtaką, „pradedant nuo Moldovos, tačiau dėmesį skiriant ir Vakarų Balkanams, ir Centrinei Azijai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų