2018-ųjų rinkimai JAV: kur tie rusų įsilaužėliai?

Praėjus dvejiems Donaldo Trumpo valdymo metams amerikiečiai ir vėl renkasi į rinkimus. Lapkričio 6-ąją prasideda JAV Kongreso tarpiniai rinkimai.

Šįkart amerikiečiai renkasi naujus Kongreso narius, tačiau tai, kaip jie balsuoja, gali paveikti ir likusius D. Trumpo prezidentavimo metus, rašoma CNN.

Kas tai per rinkimai?

Lapkričio 6-ąją amerikiečiai rinks Atstovų rūmų ir Senato narius, šie išrinktųjų atstovų rūmai kartu yra vadinami Kongresu.

Abu Kongreso rūmai šiuo metu kontroliuojami respublikonų, kurie palaiko dabartinį prezidentą Donaldą Trumpą.

Demokratai mano, kad jie šiais metais gali perimti Atstovų rūmų kontrolę surinkdami daugumą balsų. Pavykus pasiekti pergalę šiuose rinkimuose demokratams atvertų galimybę stabdyti ar atšaukti D. Trumpo planus.

Jeigu demokratai nori perimti kontrolę į savo rankas, jiems reikia atimti 23 Žemųjų rūmų vietas iš respublikonų. Viso bus renkami 435 valstijų atstovai.

Tai gali pasirodyti ne taip sudėtinga, kaip galėtų atrodyti, rašoma CNN. Daug respublikonų yra paskelbę apie savo pasitraukimą iš Atstovų rūmų, todėl demokratams visiškai realu užimti jų vietas.

Balsavimas dėl Senato, kurį taip pat kontroliuoja respublikonai, irgi yra vertas dėmesio. Čia iš 100 vietų vyks kova net dėl 35.

Kas nutiks, jeigu respublikonai išlaikys Senatą, o demokratai perims Atstovų rūmų valdymą?

Jeigu vienu žodžiu tai bus aklavietė. Tokiu atveju, kuomet tarpusavyje nesutars dvi vyriausybės konkuruojančios dalys, kyla rizika, kad vyriausybės veikla bus paralyžiuota.

Kokios prognozės?

Jeigu pasitikėsime apklausomis, tai demokratai pirmauja daugelyje valstijų. Kai kurie ekspertai pažymi, kad šiais metais galime išvyksti demokratų palaipsninį grįžimą į valdžią ir D. Trumpą atstovaujančių respublikonų galios susitraukimą.

Pasak tradiciškai D. Trumpą kritikuojančios televizijos CNN, prezidento reitingai šiuo metu yra kaip niekad žemi, o tai gali paveikti rinkėjų nuomonę apie respublikonus.

REKLAMA

CNN taip pat pastebi, kad šiais metais rekordinis skaičius moterų pretenduoja į Senatą. Tai gali būti siejama ne tiek su pykčiu dėl 2016-aisiais patirto H. Clinton pralaimėjimo, kiek dėl D. Trumpo politikos jo valdymo laikotarpiu.

Kita vertus, respublikonų privalumas yra tas, kad JAV ekonomika išgyvena gerus laikus, todėl gyventojai gali vangiai žiūrėti į poreikį keisti valdžią.

Ką visa tai reiškia D. Trumpui?

D. Trumpą visą prezidentavimo laikotarpį persekioja intensyvūs skandalai. Kol kas demokratai vengia atvirai kalbėti apie galimybę priversti pasitraukti D. Trumpą. Tačiau jeigu taip nutiktų ir demokratai turėtų savo galioje Atstovų rūmus, jie turėtų įrankį apkaltai pradėti.

Tačiau vien Atstovų rūmų nušalinti prezidentą neužteks, viską spręstų Senatas. Du trečdaliai senatorių turėtų pripažinti D. Trumpą kaltų, kad šis būtų apkaltos keliu atleistas. Jo vietą tuomet užimtų dabartinis viceprezidentas Mike’as Pence’as.

Kol kas nė vienas JAV prezidentas dar nebuvo iškeldintas iš Baltųjų rūmų apkaltos keliu. Labiau tikėtina, kad demokratų kontroliuojami Atstovų rūmai tiesiog trukdys D. Trumpui priimti sprendimus.


Rašyti komentarą...
E
Eklektik
2018-11-05 12:56:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad pasirodo nebe Rusai isilauzeliai o amerikos demokratu partija. Vyksta tyrimas del isilauzimo i baksavimo mashinas.
Atsakyti
-1

B
BybiuLietuva
2018-11-05 14:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na sudekime viska i savo lentyna , yra sudu burbulas ir yra faktai.
Sudu burbulas - D. Trumpą visą prezidentavimo laikotarpį persekioja intensyvūs skandalai
Faktas - JAV ekonomika išgyvena gerus laikus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų