Lukašenka: su nauja Konstitucija aš jau nedirbsiu prezidentu

Baltarusijoje neteisėtai valdžią laikantis Aliaksandras Lukašenka vienos ligoninės medikams pareiškė, kad nebebus prezidentu, kai jau bus priimta nauja Konstitucija. Autoritarinio valdymo šalininkas susirūpino, kad po jo atėjęs į valdžią prezidentas neįgautų per daug valdžios.

„Aš nesikuriu sau jokios Konstitucijos. Aš nedirbsiu su jumis kaip prezidentas, jau esant naujai Konstitucijai“, – cituojamas jis BELTA. 

„Aš esu naujos Konstitucijos šalininkas. Ne todėl, kad reikia demokratijos. Tai jau ne demokratijos klausimas, – pareiškė A. Lukašenka. – Šioje situacijoje mane neramina tai, kad tokios Konstitucijos negalima perduoti nežinomam prezidentui. Bus bėda“.

A. Lukašenka jau kelerius metus kalba apie naują Konstituciją, tačiau iki šiol nėra aišku, ką tiksliai jis turi omenyje, rašoma „svaboda.org“. Politinės krizės įkarštyje V. Putinas, kuris palaiko A. Lukašenką, pasiūlė konstitucinę reformą kaip galimą išeitį iš situacijos. 

Anksčiau A. Lukašenka yra užsiminęs apie tai, kas turėtų būti daroma keičiant Konstituciją: „Prezidento įgaliojimų ribojimas. Teks stiprinti kitas valdžios šakas – vykdomąją, įstatymų leidimo. Gali būti, po rimtos analizės, reikės kažką daryti su rinkimų sistema: įvesti proporcinę sistemą arba susikoncentruoti ties mažoritarine sistema“.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-11-27 16:37:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus va, teisėta valdžia, jau tokia teisėta, kad nėra kur štampų dėt. Neįkandamas Lukošenka, ne jūsų ponai dantims tvarkas daryt svetimoj respublikoj. Savo subines gelbėkit, nes mažai nepasirodys. DeMONOkratai apsidirbę, sorošinių gauja.
Atsakyti
-7

V
Vilnius
2020-11-27 17:00:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad ta Putino konstitucija labai nepastovi, vis nauji atnaujinimai, paskutinis iš jų, kad Rusijos prezidentas yra nepakaltinamas. Gali elgtis kaip nori, o teisėsaugos organai neturi teisės reikšti tau jokių kaltinimų. Turbūt visi nuversti diktatoriai apie tokią konstituciją būtų svajoję. Nors kažin ar kas nors į tai atsižvelgs, kai liaudis ateis Putinui Kaddafio likimą daryti.
Atsakyti
-2

R
Rul Auk
2020-11-27 17:09:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau Dirbk nemales vėjus!Jei nepatinka tau Lietuvoj tai laisvas esi važiuok kur tau geriau!
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų