Žmogaus teisių gynėjas Baltarusijoje: apie tokius kankinimus skaitėme tik knygose apie karą

Baltarusijos žmogaus teisių aktyvistai siekia, kad vietinius gyventojus šalyje kankinantys budeliai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Deja, anot žmogaus teisių gynėjų, dėl smurto prieš režimui oponuojančius šalies gyventojus dar neiškelta nė viena baudžiamoji byla.

Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos štabas ir Baryso Zvozskavo Baltarusijos žmogaus teisių namai penktadienį surengė spaudos konferenciją apie teisinius veiksmus dėl Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomų kankinimų. 

Vienas iš jų planuojamų veiksmų – kreipimasis į Lietuvos generalinę prokuratūrą, kad ji pradėtų tyrimą dėl galimų nusikaltimų žmoniškumui.

Apie tokį žiaurumą skaitė tik knygose

Baltarusijos žmogaus teisių namų atstovas Vasilijus Sankovičius teigia, kad niekas net nebūtų drįsęs įsivaizduoti, kad Baltarusijoje galėtų vykti tokio mąsto kankinimai.

„Baltarusijoje masiškai pažeidžiamos žmogaus teisės, vyksta kankinimai, tyčiojamasi iš žmonių. Apie vis tai mes skaitėme mokykloje knygose apie Didįjį Tėvynės karą, bet niekada negalėjome įsivaizduoti, kad tai gali vykti mūsų dabartiniame gyvenime, šalyje, kur aš gyvenu“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo V. Sankovičius.

Jo teigimu, dabartinis aktyvistų siekis – patraukti nusikaltėlius baudžiamojon atsakomybėn.

„Deja, nė viena byla dėl tokio atvejo dar neiškelta. A. Lukašenkos valdymas nesuteikia jokių vilčių šioje srityje. Jis, kalbėdamas prokuratūros darbuotojams ir darbininkams, sakė, kad viskas, kas vyksta, yra įstatymiška. Deja, dabar toks laikas, kai jam svarbiau išlaikyti savo valdžią, nei paisyti įstatymų, laikytis moralės normų“, – pasakojo V. Sankovičius.

Vienas tokių vietinių gyventojų kankinimo pavyzdžių Maksimo Chorošino istorija. 34-erių verslininkas pasižymėjo savo aiškia pilietine pozicija. Spalio 13-ąją jį prie namų pasitiko smogikai, kuomet jis su žmona artėjo prie savo automobilio – ir brutaliai sumušė.

Kaukėti vyrai nuovadoje pradėjo talžyti Maksimą lazda. Mušė taip, kad M. Chorošinas neteko sąmonės. Vėliau vyrui nuo sumušimų prasidėjo į astmą panašus priepuolis. Nuovados pareigūnai išsigando ir iškvietė greitąją. Po tokios „apklausos“ Maksimą tiesiog už rankų išsinešė medikai – jam prasidėjo isterija, vyras negalėjo sulaikyti ašarų, jam buvo sužalotos akys ir koja.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-11-27 11:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar M.Chorošinas kreipėsi į Baltarusijos prokuratūrą dėl milicininkų nusikalstamos veikos?
Atsakyti
0

A
Albertas
2020-11-27 11:43:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
P.Cvirka būtu pasakęs:Nesisielokit ,broliai, jus priglaus motina Lietuva.(Brolybės sėkla).
Atsakyti
-1

A
Arunas
2020-11-27 11:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys sukurstet dabar per jus visi kencia, ziurekit savo reikalu ar baltarusija kisosi i Lietuvos prezidento rinkimus.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų