Lenkijoje – audinių koronaviruso židinys: aptikti 8 atvejai

Lenkijos audinių ūkiuose pirmą kartą rasta naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žvėrelių, antradienį paskelbė mokslininkai.

Pranešimas pasirodė po protrūkio ūkiuose Danijoje, dėl kurio teko masiškai marinti audines.

Pasak Gdansko medicinos universiteto mokslininkų, 91 audinei iš vieno ūkio Lenkijos šiaurės vakaruose atlikus testus dėl COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2, paaiškėjo, kad aštuoni žvėreliai buvo užsikrėtę.

„Tai pirmi patvirtinti ūkiuose auginamų gyvūnų užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai Lenkijoje“, – sakoma universiteto pareiškime.

„Gauti rezultatai rodo viruso SARS-CoV-2 perdavimo iš žmonių audinėms galimybę“, – pabrėžė universitetas ir paragino audinių ūkius griežtinti biologinio saugumo standartus.

Lenkija yra trečia kailių gamintoja pasaulyje po Kinijos ir Danijos, nurodo gyvūnų teisių gynimo grupės, siekiančios uždrausti gyvūnų veisimą ir auginimą kailiams.

Danijos vyriausybė anksčiau šį mėnesį paskelbė apie visų šalyje augintų 15–17 mln. audinių numarinimą, nurodžiusi, kad tarp žvėrelių galėjo plisti mutavusi koronaviruso versija, galinti pakenkti bet kokios būsimos žmonių vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumui.

 


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-11-24 17:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunaikino per visokius prigalvotus virusus gyvulių ūkius, dabar naikina audines ir ...žmones, nes atėjo mūsų eilė per virusus ir baimes naikinimui. Beje ,mokslininkas iš Pfizer paskleidė info, kuri po poros valandų buvo pašalinta sorosinių, kad visi testai melagingi ir nėra jokio viruso, o Portugalija uždraudė naudoti testus, nes jie moksliškai nepagrįsti.
Atsakyti
-3

G
Garbanele
2020-11-24 16:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės būkim uždaryti,gyvūnus jau atrado iš kurių žmonės po visko vistiek praturtes,mes visi atsimerkime kas vyksta čia ir kvailiem turi būti aišku.
Atsakyti
-2

M
Marius
2020-11-24 18:30:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmones.... atsibuskit nuo to durno melo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų