Teroras prieš žmones Baltarusijoje: smūgis į galvą, mušama mergina

Baltarusijos valdžios žmones gąsdinti siunčiami smogikai absoliučiai prarado savitvardą ir žmones jau medžioti pradėjo tiesiog prie namų laiptinių. Vieno tokio „sulaikymo“, kuris labiau primena banditų susidorojimą, vaizdo įrašą pateikė „Current time“.

Teroras prieš žmonės Baltarusijoje: smūgis į galvą, mušama mergina (nuotr. Gamintojo)

Vaizdo įraše matyti, kaip civiliais drabužiais apsirengęs asmuo lūkuriuoja prie įėjimo į laiptinę. Netrukus išeina jaunas žmogus su savo drauge. Smogikas staigiu smūgiu „išjungia“ vaikiną. Ginti mušamo draugo puola mergina. Jai taip pat gerokai kliūva nuo įsisiautėjusio „draugovininko“. Po trumpų grumtynių abu jauni žmonės yra suimami. 

Matyti taip pat, kad gelbėti porą nuo užpuolikų buvo pribėgęs dar vienas vaikinas, tačiau jam, tikriausiai, buvo paaiškinta, kad čia ne banditai užpuolė, o milicija „dirba savo darbą“.

Lukašenka perspėja Baltarusijos protestuotojus, kad jie „nebus imami į nelaisvę“

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka penktadienį nurodė savo saugumo vadovams imtis griežtų veiksmų prieš protestuotojus ir „nieko neimti į nelaisvę“, skelbdamas kol kas grėsmingiausią perspėjimą nuo demonstracijų pradžios po rugpjūtį įvykusių ginčijamų valstybės vadovo rinkimų.

Demonstracijos Baltarusijoje vyksta nuo rugpjūčio 9 dienos rinkimų, kuriuose pergalę oficialiai iškovojo 66 metų autoritarinis šalies lyderis. Opozicija ir Vakarai tvirtina, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Rusijos palaikymo padrąsintas A. Lukašenka atsisako atsistatydinti, nepaisant nuolatinių jo atsistatydinimo ir naujų rinkimų reikalaujančių baltarusių protesto akcijų.

Susitikime su naujaisiais saugumo vadovais po išvakarėse atliktos pertvarkos A. Lukašenka sakė, kad atėjo laikas griežtai tvarkytis su protestuotojais.

REKLAMA

„Mes į nelaisvę nieko neimsime. Jeigu kas nors palies pareigūną – jau kalbėjausi su generolais – jis turėtų likti mažų mažiausiai be rankų“, – pareiškė autoritarinis lyderis.

„Štai taip. Mes neturime kur trauktis ir neketiname trauktis“, – patikino jis.

„Mes kentėme. Iš karto nurodžiau: esama raudonų linijų. Ir, neduok dieve, kas nors jas peržengs. Jie [demonstrantai] jas peržengė daugeliu krypčių... Todėl tie, kas šiandien išeina ant geležinkelių, kas kabina fašistines vėliavas ant elektros tinklų laidų – žodžiu, tie, kas šiandien bando sugriauti, destabilizuoti valstybės infrastruktūrą, privalo žinoti: nuo šios dienos, ypač piliečių butuose, kur jie slepiasi, mes nieko į nelaisvę neimsime“, – perspėjo A. Lukašenka.

Tris mėnesius nesiliaujant protestams kiekvieną savaitgalį į gatves protestuoti išeina tūkstančiai žmonių. Kita demonstracija yra numatyta sekmadienį.

Po pirmųjų jėgos struktūrų susidorojimų su protestuotojais, per kuriuos buvo sulaikyta tūkstančiai žmonių, buvo pranešama apie sulaikytųjų kankinimus sulaikymo vietose, šį mėnesį Baltarusijos valdžia pagrasino prieš protestuotojus naudoji kovinius šaudmenis.

A. Lukašenka padidino spaudimą savo kritikams po to, kai jo varžovė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja paskelbė jam ultimatumą iki rugpjūčio 25 dienos atsistatydinti, nutraukti smurtą prieš protestuotojus ir paleisti politinius kalinius.

Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl koronaviruso plitimo, BNS patvirtino Vidaus reikalų ministerija.


Rašyti komentarą...
K
KUBILIAUS DRMOKRATIJA
2020-10-30 18:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai 2009 m. Kubiliaus vyriausybe apvoge tauta , Krasto apsaugos ministre ir lenzbergo pulimiotsica R.Jukneviciene, pavaduodama vidaus reikalu ministra, isake saudyti guminem kulkom i protestuojancius prie Seimo.
Atsakyti
-21

B
Bydulis
2020-10-31 15:43:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas yra gavę guminių kulkų, turėtų jas grąžinti. Negrąžinti negražu. O jeigu gavus malkų ir jas reikia grąžinti. Negalima jų prisisavinti.
Atsakyti
-7

A
Arunas
2020-10-31 14:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ką pas mus geriau pabandyk išeik į gatvę gausi malkų ir i kaliuze
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų